Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulut, giderayak verdi veriştirdi

CHP Antalya Milletvekili Arif Bulut, partisi açısından siyasetin çok ciddi şekilde bozulduğunu ve yara aldığını söyledi. Bulut, neden aday adayı olmadığını zehir zemberek sözlerle açıkladı

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Bulut, giderayak verdi veriştirdi
Antalya'da milletvekilliğinin ilk döneminin ardından yeniden aday adayı olmayan CHP milletvekili Arif Bulut, Antalya'da CHP açısından siyasetin çok ciddi şekilde bozulduğunu, yara aldığını söyledi. CHP'de aday adayı olmayan Milletvekili Arif Bulut, neden aday adayı olmadığını zehir zemberek sözlerle açıkladı. Antalya için bozulmanın Devrim Kök'ün il başkanlığına seçildiği 2012 yılındaki kongre sonrası başladığını savunan Bulut, "Bir il başkanı geldi, Antalya'da hiç kimsenin yapmadığı, iftira olarak atılsa bile üzerinde tutmayan konularla, rüşvetle suçlandı. Bunu Genel Başkan'a kadar ilettik, 'Söylenti bile olsa üzerine gidilmelidir' dedik. Araştırmadılar" dedi.

SAYGISIZLIK ORTAYA ÇIKTI

Kök'le birlikte partinin değerlerine, milletvekillerine, eski genel başkanlarına karşı saygısızlığın ortaya çıktığını dile getiren Bulut, "Bu dönem Büyükşehir Belediye Başkanı ve il başkanı kontrolünde gelişti" diye konuştu. İddia ettiği saygısızlığın, kendisinin de içinde olduğu milletvekillerini dışlamaya fakat bunun üzerinden de 'Partinin hiçbir çalışmasına katılmıyorlar' şeklinde bir kampanyaya dönüştüğünü savunan Bulut, şunları söyledi: "Yerel seçim sürecinde milletvekilleri olarak çalışmak istediğimizde ilçe yönetimlerine 'Bunlarla aynı ortamda bulunmayın' diye baskı yapıldı. Alanya'da Deniz Baykal miting yapmak istedi, ilçe başkanı tarafından kabul edilmedi. Aksu'da ilçe başkanı kaçtı. Korkuteli'de miting kabul edilmedi. Daha sonraki bir günde kendimiz yaptık. İl yönetimi ilçe başkanına baskı yaparak ilçe yöneticilerini mitinge göndermedi. CHP'ye oy istememize rağmen dediler ki 'Akaydın'a çalışmıyorlar.' Akaydın bizimle çalışma iradesi göstermedi ki. Kendi imkanlarımızla, hiçbir parti desteği almadan bütün ilçelerde çalıştık. Aday belirlemede yanlışlar yapıldı. Muratpaşa'da, Kepez'de, Aksu'da, Gazipaşa'da yanlış yapıldı. Yüksek sesle dile getirdik ama dinleyen olmadı."

CHP HESAPLAŞMALI
Antalya'da yerel seçimleri CHP kaybettikten sonra suçlanan kesimin yine kendileri olduğunu dile getiren Bulut, "Aynı söylemler yine aynı insanlar tarafından milletvekilliği önseçimin yapılacağı bir ortamda yine tedavüle sokuldu. Partiyi kutuplaştırarak kendilerine bir ikbal kurmak istiyorlar. Haklarında iddialar hala konuşuluyor ama kulaklarının üzerine yatarak bunu geçiştireceğini düşünüyorlar" ifadelerini kullandı. Bununla CHP'nin Antalya'da hesaplaşması gerektiğini savunan Bulut, bu mücadeleyi sıradan bir vatandaş, sade bir partili olarak vermek için aday olmadığını söyledi. Bulut, "Bu kadar bozuk dengeden verimli bir sonuç alabilir miyiz? Alamayız. Bunu düzeltmek için kendimce katkı koymak, yanlış algıları düzeltmek benim görevim. Bunun için milletvekili olmaya gerek yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulut, giderayak verdi veriştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN