'Bereket Ormanı'ndan gelecek nefes alacak

Orman Haftası nedeniyle Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen 'Gönül Elçileri' projesi kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta'da eşzamanlı fidanlar törenlerle toprakla buluştu

Giriş Tarihi: 28.3.2015
'Bereket Ormanı'ndan gelecek nefes alacak
Bereket Ormanı Fidan Dikme Etkinliği kapsamında Antalya, Isparta ve Burdur'da eşzamanlı fidan dikimi yapıldı. Antalya Valisi Muammer Türker ve eşi Filiz Türker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yürütülen 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Orman Genel Müdürlüğü Bereket Ormanı Fidan Dikme etkinliğine katıldı. Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk'ün ev sahipliğinde Aksu ilçesi Yeşil Karaman Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Vali Türker, etkinliğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında 81 ilde aynı saatte gerçekleştirildiğini bildirdi.

YETERLİ DEĞİL

Antalya'nın yüzde 56'sının, Türkiye'nin ise yüzde 27'sinin orman alanı olduğunu ifade eden Türker, Türkiye gibi bir ülke için orman alanlarının yetersiz olduğunu, bu oranın hızla artırılması gerektiğine dikkati çekti. Orman alanlarının iyi işletilmesinin de önem taşıdığını dile getiren Türker, var olan ormanların gençleştirilerek ekonomiye daha iyi şekilde kazandırılması gerektiğini, önceliğin kesmek değil, dikmek olduğunu ifade etti. Etkinlikte Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Türker ve eşi Filiz Türker tarafından verildi. Tören, katılımcılarının 25 hektarlık Bereket Ormanı alanına fidan dikmeleri ve ilk can suyunu vermelerinin ardından sona erdi.

EXPO'DAN ÇOCUKLARA ÇİÇEK TOHUMU
Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinlikleri kapsamında, Antalya'nın Aksu İlçesi Yeşil Karaman Köyü'nde Orman Bölge Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği ağaç dikme etkinliğinde, EXPO 2016 Antalya Ajansı temsilcileri Yeşil Karaman Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine fidan hediye etti. EXPO 2016 Antalya ekipleri etkinlikte 12 çeşit tohum içeren ve doğada kaybolabilen çam ağacı şeklinde tohum kağıt, tanıtım CD'si ve broşürü dağıtarak, çocuklara doğa bilinci anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bereket Ormanı'ndan gelecek nefes alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN