İstiklal Marşı'na klip çektiler

Giriş Tarihi: 15.4.2015
İstiklal Marşı'na klip çektiler

Burdur'da, Kozluca Köyü halkı ve öğrencilerin katılımıyla İstiklal Marşı'na klip çekildi. 250 köylünün rol aldığı klip sosyal paylaşım sitelerinde bir günde tam 10 bin kez izlendi

Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıldönümü dolayısıyla 'Çanakkale Ruhu'nu öğrencilere daha iyi anlatabilmek amacıyla Kozluca Köyü İlk ve Ortaokulu sınıf öğretmeni 32 yaşındaki Raziye Güngör'ün önerisiyle okul yönetimi tarafından çalışma başlatıldı. Bu kapsamında köy sakinleri ve öğrencilerin de katılımıyla İstiklal Marşı'na klip çekilmesi kararlaştırıldı. Köylüler, öğretmenler, okul görevlileri, imam, kamu kurumları temsilcileri ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 250 kişinin katılımıyla klip çekildi.

TEK TEK OKUNDU
Çekimleri 3 gün süren yaklaşık 5 dakikalık klipte rol alanlar 41 mısradan oluşan İstiklal Marşı'nın 36 mısrası tek tek okurken, son 5 mısrası ise öğrenciler tarafından toplu halde seslendirildi. Sosyal paylaşım sitesine de konulan klip, 10 bine yakın izleme aldı. Klipte rol alanlardan Kozluca Belediyesi eski Başkanı 74 yaşındaki Ahmet Yavuz, "Çanakkale'yi 2 kez ziyaret ettim. Klipte rol almaktan gurur duydum. Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıldönümünde bir mısralık katkıda bulunduk" dedi.

VALİ'YE ZİYARET

76 yaşındaki Şerife Kartal da klip çekiminde duygulandığını vurguladı. Klibin oluşmasında görev alan köylüler ve öğrencilerden oluşan bir heyet Burdur Valisi Hasan Kürklü'yü de ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşı'na klip çektiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN