Büyük tur başladı

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu start aldı. 168 sporcunun 8 gün boyunca pedal çevireceği organizasyonu 600 milyon kişi izleyecek

Giriş Tarihi: 27.4.2015
Büyük tur başladı
Cumhurbaşkanlığı 51'inci Bisiklet Turu'nun 144 kilometrelik ilk etabı, Alanya'da başladı, yarışın startını Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga verdi. Toplam 21 takım ve 168 sporcunun katılımıyla 8 gün sürecek 51'inci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Alanya-Alanya etabı, Atatürk Anıtı önünden verilen startla saat 11.30'da başladı. Yarışın startına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın da katıldı.

600 MİLYON KİŞİ İZLEYECEK

Genel Sekreter Kasırga'nın damalı bayrağı sallamasıyla yarışa başlayan sporcular, Dinek'teki Keykubat Kavşağı'ndan çevreyoluna geçerek, Sanayi Kavşağı'ndan sahil yoluna indi ve Gazipaşa kavşağından dönüş yaparak tekrar başlangıç noktasına geldi. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, birçok televizyon kanalının canlı yayınıyla yaklaşık 600 milyon insana ulaşacak.

ÜLKE TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun yarım asrı doldurduğunu belirterek, "Her sene sporcu sayısı artıyor. 1 sene sonra dünya klasmanında bir turnuva olacak" dedi. Çavuşoğlu, "Alanya'dan İstanbul'a karadan ve havadan canlı yayınlarla takip ediliyor, ekranlarda gösteriliyor. Bu bakımdan özellikle Alanya, Gazipaşa ve Antalyamızın tüm bölgelerinin tanıtımı olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük tur başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN