Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumluca'da şenlik var

Giriş Tarihi: 4.5.2015
Kumluca'da şenlik var

Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında, 'Kadınlar Günü' eğlencesi yapıldı. Kadınlar, halat çekme, domates kasası taşıma ve domates yeme yarışmalarında kıyasıya mücadele etti

Bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilen Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında Karatepe Stadyumu'nda Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi. Yüzlerce kadının katıldığı etkinlikte halat çekme, domates kasası taşıma, balon patlatma ve domates yeme yarışmaları yapıldı. Kadınların birinci olabilmek için kıyasıya mücadele ettiği yarışmalarda, kadınlardan bazıları kasa taşırken düştü, bazıları ise tek seferde taşıdığı yükle alkış aldı. Halat çekme yarışında eğlenceli dakikalar yaşandı. Takımlar halinde yapılan yarışmada kadınlardan bazıları çim üzerinde sürüklendi. Domates yeme ve balon patlatma yarışması da ilgiyle izlendi.

ÖDÜLLER
Kasa taşıma yarışmasında 2 dakikada 15 kasa taşıyan Zeynep Türk birinci olurken, gözü kapalı domates yeme yarışmasının birincisi 1 kilo 280 gram domates yiyen Tansu Tunçbilek ve Damla Yılmaz ikilisi oldu. Bu alanda bireysel yarışta 2 dakikada 1 kilo 243 gram domates yiyen Gülay Girgin birinciliği elde ederken, halat çekme yarışmasında Necip Kundura takımı, balon patlatma yarışmasında da Gülistan Çağdaş birinci oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca'da şenlik var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN