Kepez'de takas müjdesi

Kepez'de, Vakıf arazilerindeki tapu problemi de çözülüyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, 23 milyon lira ederindeki takas işlemini onayladı

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Kepez'de takas müjdesi
Kepez'in, 2B'den sonra Vakıf arazilerindeki tapu problemi de çözülüyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, 23 milyon lira ederindeki takas işlemini onayladı. Konut alanındaki Vakıf parsellerinde gecekonduları olan 5 bine yakın kişi, yıllardır özlemle beklediklerin tapularına kavuşuyor.

BİNLERCE TAPU

AK Parti Hükümeti'nin, 2012'de çıkardığı bir yasayla Kepez, 30 yıldır gündeminden düşmeyen 19 mahallesindeki orman vasfını kaybetmiş 2B arazilerindeki tapu probleminden kurtuldu. Şimdi 2B'den hak sahibi olan 6 bin 900 kişi tapularını alıyor. Kepez'de, 2B'den sonra tapu probleminin yaşandığı diğer alan Vakıf parselleriydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanlığı döneminde verdiği talimatla AK Parti Hükümeti'nin, 2004'te yasalaştırdığı 'Trampa Kanunu' ile Ahatlı, Kültür, Yeni Doğan ve Kızılırmak Caddesi'nin doğusundaki bölgede Vakıf parsellerinde evi olan binlerce kişi tapularına kavuştu.

23 MİLYONLUK TAKAS

Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan'ın da devreye girmesiyle takas işleminin onaylanmasında mutlu sona ulaşıldı. Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, makamında ziyaret ettiği Başkan Hakan Tütüncü'ye müjdeli haberi verdi. Başkan Tütüncü, "Kepez, tarihinin en büyük Vakıf arazisi problemini çözülüyor. Bu çok önemli bir adım. Yaklaşık 23 milyon lira değerinde Vakıf arazisi, Hazine arazisiyle takas ediliyor. Takas ile Vakıf arazileri Hazine arazisine dönüştürülüyor. Hazine arazileri de belediye tarafından hak sahibi gecekonduculara tapulanacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de takas müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN