Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hepimizin festivali

1. Uluslararası Antalya Yörük Festivali bugün başlayacak. Başkan Türel "Artık bira festivali değil, kültürümüzü yansıtan festivaller yapılacak" dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2015
Hepimizin festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Yörükler Derneği işbirliğiyle düzenlenen 1. Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 22. Yörük Şöleni bugün başlayacak. Cumhuriyet Meydanı'nda 'Göç Duası' ile başlayacak festival kapsamında, duanın ardından Yörük göçü canlandırılacak. Karaalioğlu Parkı'nda kurulacak Yörük çadırlarında, 10 Mayıs'a kadar keçi sağmadan, kız isteme merasimine, Yörük kültürünün birçok unsuru halka anlatılacak.

AKLA ZİYAN TAKLİTÇİLİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, festivalle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Festivalle, Yörüklerin yaşamını dünyaya açacaklarını ifade eden Türel, milli kültürü dünyaya tanıtmaya başladıklarını söyledi. Seçimlerden önce 'bira festivali' yapmayacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatan Türel, "Antalya'da bira festivali yapmak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaktır. Akla ziyan bir taklitçiliktir. Kendilerine ulusalcı diyenler, ulusal ve milli değerlerimizden bu kadar uzaktadır. Kim ulusalcı, kim milliyetçi, kim tarihine sahip çıkıyor böyle günlerde ortaya çıkıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepimizin festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN