Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hızla bitiyor

Giriş Tarihi: 25.5.2015
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hızla bitiyor
Antalya'da yapımına 21 Şubat 2014 tarihinde başlanan ve 120 bin metrekarelik alana kurulan 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin kaba inşaatı yapımı tamamlandı. Türkiye'nin en özellikli ve Antalya'nın ilk Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin olma özelliğini taşıyan hastanenin iç dizayn döşemesine başlandı. Hastanenin devreye girmesini ardından Antalya başta olmak üzere Burdur, Isparta ve Fethiye olmak üzere tüm bölgeye hizmet vereceği bildirildi.

TÜRKİYE'NİN EN DONANIMLISI

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, bölgede böyle bir hastanenin yıllardır eksikliğinin yaşandığını hatırlatarak, yıkılan eski devlet hastanesinin yerine yapılan ve yedi bloktan oluşacak olan hastanenin, 14 klinik ve 102 poliklinik odasında hizmet vereceğini söyledi. Hastanede yetişkin, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerinin de olacağını da ifade eden Hülür, "Bütün bunların yanında 173 nitelikli oda, içinde tuvalet ve banyonun bulunduğu tek ve iki kişilik odalardan oluşacak. Hastane ile ilimizin ve bölge halkının önemli bir sağlık ihtiyacı karşılanmış olacak" diye konuştu.

VATANDAŞ MEMNUN

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin inşaatının tamamlanması vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı. Antalyalılar, "Antalya'da yıllardır eksikliği hissedilen bir sorun daha kökten çözülmüş oldu" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hızla bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN