Müftü'nün şenlik isyanı

Antalya Müftüsü Osman Artan, Ramazan Ayı'nda belediyelerin organize ettiği şenliklerden rahatsız olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 17.6.2015
Müftü'nün şenlik isyanı
Antalya Müftüsü Osman Artan, Ramazan Ayı öncesi düzenlediği basın toplantısında belediyelerin organize ettiği Razaman şenliklerine tepki gösterdi. Belediyelerin düzenlediği Ramazan etkinliklerinden rahatsız olduklarını belirten Artan camiye gelecek cemaatin, etkinliğe gittiğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nca bu yıl Ramazan ayının temasının 'Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Ramazan' olarak belirlendiğini hatırlatan Müftü Artan bu konuda yapılacak çalışmalar ve hazırlıklarla ilgili bilgi verdi.

CAMİYE YERİNE EĞLENCEYE
İmkanı olan camilere teravih namazlarının dışarıda kılınması fırsatı vereceklerini, askıda ekmek kampanyasının Ramazan boyunca teşvik edileceğini ifade eden Müftü Artan, belediyelerin Ramazan etkinliklerden rahatsız olduklarını da ifade ederek, "Belediyedeki arkadaşlara 'Etkinlikleri hiç olmazsa teravih namazından sonraya almanın yollarına bakın' dedik. Bizim camiye gelen cemaatimizin oraya gitmesini sağlıyorlar. Yani camilerimizin boşalmasını sağlıyorlar. Bütün belediyelerimiz Ramazan etkinliklerinde çok güzel programlar yapıyor. Hepsinin de kendisine göre bir programları var. Biz bu programlara destek de oluyoruz. Biz hoca da, vaiz de gönderiyoruz talepleri olursa ama dediğim gibi cami cemaatinin oraya akmasını sağlıyorlar. Biz bunun bazı durumlarından rahatsız olduğumuzu da ifade edelim" dedi.

ENDERUN USULÜ KURAN
Ramazan boyunca Muratpaşa Camisi etrafında programlar olacağını belirten Artan "Enderun usulü ve Kuran-ı Kerim okuyuşuyla camimizde bir ramazan boyunca teravih namazı kıldırılacaktır. Sivil Toplum Kuruluşları ve belediyelerimizin katkılarıyla Osmanlı şerbeti, Osmanlı şekeri, Arabistan'a hacca giden kardeşlerimizin gördüğü gibi hazırlanan basit iftar yemekleri verilecek" bilgisini verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müftü'nün şenlik isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN