EXPO'da iskele çöktü

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'nda meydana gelen göçükte 4 işçi yaralandı Yönetim kazayı uyarı olarak algıladıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 2.7.2015
EXPO'da iskele çöktü
EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı'nda meydana gelen kazada 4 işçi yaralandı. EXPO 2016 Antalya'da yapılmakta olan büyük amfinin inşaatında beton dökülmesi sırasında iskele çökmesi meydana geldi. Çökme sonucu alanda çalışan işçiler Ahmet Özbay, Tarık Öztabak, Sefa Tekcan ve Alaaddin Üren yaralandı. Ahmet Özbay'ın bacağında kırık meydana geldiği, diğer işçilerin ise ayakta tedavi edildiği öğrenildi. Öte yandan kazanın ardından yazılı basın açıklaması yaparak olayı duyuran EXPO 2016 Antalya Ajansı, Antalya'da bir ilke imza attı. Kazayı saklamaya çalışmak yerine yazılı açıklama ile kamuoyunu bilgilendirme yolunu seçen Ajans böylelikle, bilgi kirliliğinin de önüne geçmiş oldu.

BU KAZA BİZE UYARI OLDU
İkinci bir açıklama ile kazayı değerlediren EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, "Kazayı bir uyarı olarak değerlendiriyoruz" dedi. Kaza yerinde incelemede bulunan Suiçmez, EXPO 2016 Antalya alanının tamamında ve kanalizasyon kolektör hattı ile alan dışında inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Suiçmez, "EXPO 2016 Antalya alanında 21 paket iş var. Alanda yaklaşık 100 dolayında inşaat noktası var" diye konuştu.

YAŞANAN KAZA BİZE UYARI OLDU
Alanın tamamında yaklaşık bin 200 işçi, 300 de teknik ve destek elemanı çalıştığını hatırlatan Suiçmez, "Bu kadar yoğun iş trafiğinin olduğu alanda meydana gelen bu kazayı bir uyarı olarak değerlendiriyoruz. Can kaybı olmamasına seviniyoruz. Bundan sonrası için, iş yapan arkadaşlarımız ve çalışanlarımızın daha dikkatli ve özenli iş yapmalarını sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO'da iskele çöktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN