Yeni kumbara gelecek

Giriş Tarihi: 13.8.2015
Yeni kumbara gelecek

Kaleiçi Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Gülşah Akıltopu, hırsızların kapısını kırarak soydukları 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası'nın yenilenerek hizmete devam edeceğini söyledi

Kaleiçi Rotaract Kulübü'nün Muratpaşa Belediyesi hizmet binası yanında yer alan ve geçen hafta 3 kişi tarafından kapısı kıralarak soyulan 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası'nın yenileneceği bildirildi. Kaleiçi Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Gülşah Akıltopu oyuncak kumbarasını yaptırıp burada biriken oyuncak ve kitapları minik yürüklere ulaştırmaya devam edeceklerini de bildirdi.

BİN ÇOCUĞA ULAŞTIK

Akıltopu, 2013 yılında faaliyete geçen ödüllü projeleri 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası'nın bugüne kadar bin çocuk yüreği sevindirdiğini açıkladı. Kaleiçi Rotaract Kulübü olarak bundan sonra da bu çocuklara hediye vermeye devam edeceklerini de belirten Akıltopu, "Kitap ve Oyuncak Kumbarası'nı 3 kendini bilmez kişi kırıp içindeki oyuncakları çalmış. Biz olayı öğrenir öğrenmez duruma el koyduk. Muratpaşa Belediyesi'nin de desteği ile içindeki kalan malzemeleri korumaya aldık. Çalışmalarımızı hızlandırarak kumbarayı yenileyeceğiz. Güzel bir amaç için yaptığımız bu ödüllü projemizi tekrar hayata geçirip çocuklarımıza, dolayısıyla yarınlarımıza ışık olmaya devam edeceğiz" açıklamasını yaptı. Akıltopu ayrıca kumbarada biriken kitapların çeşitli kütüphanelere yollandığını bundan sonra da bu faaliyetin devam edeceğine vurgu yaptı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Öte yandan SABAH Akdeniz'de yer alan haberin ardından polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Kamera kayıtlarını inceleyen Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 3 zanlının kimliklerinin belirlenmesi çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Muratpaşa Belediyesi zabıta görevlileri ise 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası'nın bundan sonra görevliler tarafından sık sık kontrol edileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni kumbara gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN