Antalya plakalı araç azınlıkta kaldı

Giriş Tarihi: 24.9.2015
Antalya plakalı araç azınlıkta kaldı

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından 200 bin yerli tatilci Antalya'yı tercih etti. Bu nedenle başta 34 ve 06 plakalı araçlar 07 plakanın önüne geçti

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından 50 bini hava, 150 bini ise karayolu ile olmak üzere toplam 200 bin tatilci Antalya'yı tercih etti. Kentte 34 ve 06 plakalı araçlar 07 Antalya plakalı araçların sayıca önüne geçti. Konyaaltı Plajı'nda ise yabancı plakalı araçların çokluğundan 07 plakalı araç görmek zorlaştı. Trafik polisleri bile ilk kez böyle bir manzara ile karşılaştıklarını kaydetti.

200 BİN TATİLCİ ANTALYA'YA GELDİ

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması sektöre bayram yaşattı. 2015'i hem gelen turist hem de gelir bakımından gerileme ile kapatan sektör, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşanan terör olaylarına rağmen iç turizmde kıyı bölgelerinde hedefine ulaştı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yerli tatilci sayısının 300 bine ulaşmasını beklediklerini söyledi. Ayık, velilerin rahat seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla, okul kapanış ve sınav dönemleri üzerinde yeniden düzenleme yapılmasının sektöre büyük fayda sağlayacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya plakalı araç azınlıkta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN