Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Chp'nin havuzu dikiş tutmuyor

Evcilmen döneminde yapımı apar topar bitirilip su sızdırdığı için 14 ay kullanılamayan yüzme havuzu, yeniden su sızdırdı

Giriş Tarihi: 8.10.2015
Chp'nin havuzu dikiş tutmuyor
Muratpaşa Belediyesi eski Başkanı Süleyman Evcilmen döneminde yapımına başlanan ve 13.5 milyon lira keşif bedeline sahip olimpik yüzme havuzu, su sızdırdığı gerekçesiyle ikinci defa kapatılarak bakıma alındı. Böylece 2013 Nisan ayında yapımına başlanan ve iki kez hizmete açılan olimpik havuz, sadece 4 aylık bir süre hizmet vermesinin ardından yeniden kapatıldı.

APAR TOPAR AÇILIŞ

Partisi CHP'den aday gösterilmeyince 30 Mart 2014 yerel seçimlerine DSP'nin adayı olarak katılan Evcilmen, seçim yasakları başlamadan önce henüz tamamlanmamış havuzu DSP Genel Başkanı Masum Türker ile birlikte açmıştı. Ancak havuzun su sızdırdığı ortaya çıkmış ve açılışı yapılan havuz hizmet verememişti. Havuz, yerel seçimlerden tam 14 ay sonra teknik eksiklerin giderildiği belirtilerek Evcilmen'in halefi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından 1 Haziran'da yeniden açılmıştı. Daha önce yıkılan Antalya'nın ilk yüzme havuzuna ismini veren merhum Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Erol'un isminin verildiği havuzda, yaz sezonunda yaz okulları kapsamında 6-12 yaş arası çocuklara eğitim verilmişti. Ayrıca ilçedeki yüzme bilmeyen yetişkinler için de 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi başlatılmıştı.

ÇOCUKLAR ÇATLAK HAVUZDA
4 ay süreyle 2 bine yakın çocuğu ağırlayan olimpik yüzme havuzu, yeniden su sızdırınca kapatıldı. Yaz süresince 3 grupta toplam bin 863 çocuk bu havuzda yüzme öğrenerek sertifika almıştı. Akıllara 'çocuklar çatlak havuzda mı eğitim aldı' sorusu geldi. Havuzun akıbeti hazırlatılan raporların tamamlanması ile belli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Chp'nin havuzu dikiş tutmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN