Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acılı babanın ihmal isyanı

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Acılı babanın ihmal isyanı

Oğlu Batuhan Öcalan'ı demir parmaklıkların üzerine düşmesi sonucu kaybeden gözüyaşlı baba, şikayetçi olduğunu söyledi

Antalya'da arkadaşları ile okuldan kaçtıktan sonra Kepez İlçesi'nde Ramazan eğlencelerinin düzenlediği etkinlik alanının duvarlarındaki demirlerin üzerine düşerek can veren Batuhan Öcalan'ın babası Bülent Öcalan, oğlunun ölümünde ihmali olduğunu öne sürdüğü okulu ve belediyeden şikayetçi oldu. Oğlunun ölümüne neden olan korkuluk demirlerinin uçlarının mızraktan farksız olduğunu da belirten acılı baba, "O demirler cezaevinde yok. Sosyal alanın duvarlarında o demirlerin ne işi var. Neyi neyden koruyorsunuz. Demirler mızrak gibi oğlumun kasıklarına saplanmış. Böbreğini parçalamış, damarlarını yırtmış, ciğerlerine zarar vermiş" diye isyan etti.

OLAYDAN SONRA MESAJ GELDİ

Baba Öcalan, oğlunu olay sabahı kendinsin okula bıraktığını ancak okuldan kaçtığı anda kendisine bildirilmediğini de ifade ederek, "Oğlum daha çocuk. Arkadaşları ile birlikte okuldan çıkmış. Kaza 11.00'den sonra oluyor. Batuhan düştükten sonra demir parmaklıklardan bir kişinin yardımı ile birlikte arkadaşları çıkarıyor. Oğlum bilinci yerinde iken annesinin cebini oradan birine veriyor. Vatandaş olayı eşime telefondan bildiriliyor. Eşim koşarak oğlum yaralı iken olay yerine geliyor. Daha sonra ambulans ile hastaneye kaldırılıyor. Hastanede hemen ameliyata alınıyor. Ameliyattan 2 saat sonra hayatını kaybetti. Okul 11.48'de çocuğumun okuldan kaçtığına dair cep telefonuma mesaj atıyor. Yani kazadan sonra bana mesaj atılıyor" açıklamasını yaptı.

BAŞKA CANLAR YANMASIN

Acılı baba Bülent Öcalan, başka canlar yanmaması için okuldan ve belediyeden şikayetçi olduğunu söyledi. Oğlu Batuhan'ın hayatına mal olan korkuluk demirlerinin yeni okulların duvarlarına yapıldığına da dikkat çeken baba, "Batuhan'ın hayatına mal olan korkuluk demirlerinin bulunduğu alan herkese açık sosyal alanda 2 güvenlik görevlisi de çalışıyor. Demirlerin uçları sivri. Burada neyi konuyorsunuz. Ayrıca belediye görevlileri olay yerine itfaiyenin geldiğini söylüyor. İtfaiye çağrılmamış. Zaten itfaiye gelse demirleri keser oğlumun da hayatı kurtulurdu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acılı babanın ihmal isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN