Göcek Tüneli zamlandı

Giriş Tarihi: 6.1.2016
Göcek Tüneli zamlandı

Özel firma tarafından işletilen Göcek Tüneli'ne yüzde 20 oranında zam yapıldı. Günde 60-80 kez tünelden geçen acenteler isyan etti

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Göcek Tüneli'nden geçiş zamlandı. Geçtiğimiz yıl tam 2 milyon aracın geçiş yaptığı Göcek Tüneli'nden otomobil ve benzeri araçların geçiş ücreti 3.5 TL'den, 4.5 TL'ye yükseltildi. Otomobiller için, 120 kilometrelik Aydın - İzmir otoyolundan 2.25 lira ücret alınırken 960 metre uzunluğundaki özel işletmeye ait Göcek Tüneli'nden 4.5 lira geçiş ücreti alınması tepkilere neden oluyor.

ZAMLI FİYATLAR

Dalaman ile Fethiye'yi birbirine bağlayan 960 metrelik Göcek Tüneli'nden geçen motosikletlerden 1.5 yerine 2 TL, otomobillerden 3.5 yerine 4.5 TL, midibüs ve minibüslerden 4.5 TL yerine 6 TL, kamyon ve otobüslerden 7 yerine 9 TL ve dördüncü sınıf TIR'lardan 10 yerine 13 TL alınacak.

ACENTELER İSYANDA

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hayri Topçu "Bizim beklentimiz Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün yaptırdığı ikinci tünelin bir an önce ücretsiz olarak hizmete açılmasıdır" dedi. TÜRSAB Batı Akdeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Süleyman Kaya da "Yüzde 20'lik zammı kabul etmemiz mümkün değil. Acenteler havaalanına tünelden 60 ile 80 sefer geçerek hizmet veriyor. Bu bize ciddi bir yüktür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göcek Tüneli zamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN