Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKMEK ışık saçıyor

Kepez Belediyesi tarafından 2009 yılında kurulan AKMEK, 10 ayrı noktada binlerce kişiye sanat ve meslek eğitimi veriyor

Giriş Tarihi: 24.1.2016
AKMEK ışık saçıyor
Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) eğitim hayatında 7. yılına girdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün özellikle ev hanımlarının sosyalleşmesi amacıyla açtığı Kepez AKMEK, bugüne kadar binlerce Kepezlinin koluna, meslek ve sanat öğreterek altın bilezik taktı. Kepez AKMEK'ten kurs alan yüzlerce ev hanımı ise öğrendiği el sanatından ürettiklerini satarak, ev ekonomisine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

SOSYALLEŞME KATKISI

Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile kurulan Kepez AKMEK'te, aynı zamanda binlerce kişiye okuma-yazma, yabancı dil ve bilgisayar eğitimi de veriliyor. Kepez AKMEK, konser, tiyatro, yarışma, yıl sonu sergileri etkinlikleriyle de kursiyerlerine, öğrendiklerini topluma sunma ve sosyalleşme imkânı da sunuyor. Kepez AKMEK, yaz döneminde açtığı kurslarla çocuklara da hizmet veriyor.

32 BİN KİŞİ

7 yıl içerisinde 32 bin kişinin faydalandığı Kepez AKMEK, kurulduğunda bir şube olan sayısını 10'a çıkardı. Kepez AKMEK, Sakarya, Dokuma, Duacı, Varsak, Gazi Mahallesi Osman Gazi Semt Konağı, Şafak Mahallesi Orhan Gazi Semt Konağı, Yeşilyurt, Erenköy, Göksu ve Ulus kurs merkezlerinde hizmet veriyor. Önümüzdeki günlerde Yeni Doğan Mahallesi'nde Kepez AKMEK Şubesi hizmete girecek. Baraj Mahallesi'ne de bir kurs merkezi kazandırılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKMEK ışık saçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN