Güneşin efendileri

Perge Solar, Antalya'da güneş enerji sistemleri üretimi, satışı ve satış sonrası servis hizmetleri veriyor

Giriş Tarihi: 29.1.2016
Güneşin efendileri
Perge Solar, güneşin başkenti Antalya'da güneş enerji sistemleri üretimi, satışı ve satış sonrası servis desteğini müşterilerine başarıyla sunuyor. Sektörde 32 yıllık tecrübeye sahip olan firma, yeni yüzüyle ürün yelpazesini, kalitesini ARGE'ye verdiği değerle arttırıyor. ARGE'sini gerçekleştirdikleri ürünlerin üretimini de kendi tesislerinde gerçekleştirdiklerini belirten Perge Solar Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın Çakar, "Fabrikamız, Mersin / Tarsus'ta, 2 bin metrekare kapalı alanda kurulmuştur. 25 kişilik uzman kadroya sahibiz. Sektörümüzün gerektirdiği makine parkurunun son teknoloji olmasına özen gösterdik. Üretim kapasitesi olarak günlük, tek vardiyada 200 paket sistemi üretebilme kapasitesine sahibiz. Ama kapasitemizi siparişlerimize doğru orantılı olarak artırabiliyoruz. Evsel sistemlerin dışında onlarca ve yüzlerce insanın bir arada kullandığı son derece uzmanlık gerektiren toplu sistemleri ve endüstriyel sistemlerinin üretimini gerçekleştiriyoruz. Bu alanda Antalya'da Akdeniz Öğrenci Yurdu sıcak su ihtiyacını bizim yapmış olduğumuz endüstriyel sistemle karşılanmaktadır. Buradaki sistem 300 köllektörlü, günlük 80 ton sıcak su üretme kapasitesine sahiptir. Ve günlük 2 bin kişiye sıcak su sağlamaktadır" dedi. Antalya E ve L Tipi Cezaevleri'nin sistemlerini de kurduklarını belirten Çakar "Günlük 120 tona kadar sıcak su üretimi yapabilen endüstriyel sistemleri başarıyla kurduk. Ayrıca otellerimiz artık sıcak sularını güneş enerji sistemleri ile sağlamaya özen göstermeye başladılar. En son River Garden Hotel'de toplu sistem güneş enerji sistemini kurduk" diye konuştu.

SERVİS HİZMETİ

Kendi sattıkları ürünler başta olmak üzere, tüm güneş enerji sistemlerine servis imkanı da sunduklarını açıklayan Çakar "20 kişi ve 6 donanımlı aracımız ile birlikte Antalya ve çevresindeki il ve ilçelere servis hizmetimizi götürüyoruz. Yan sektörümüz olarak duşakabin, tekne ve küvet alanında da üretici ve satıcı firma olarak 6 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Kişiye özel duşakabin, tekne ve küvetlerden, hidro masaj sistemlerine kadar üretim yelpazemiz bulunmaktadır" dedi.

KALİTESİ TESCİLLENDİ

Kaliteli ürün yelpazesi ve verdikleri hizmetin müşterilerinin takdirini kazandığını vurgulayan Çakar "Aldığımız kalite belgeleri de kalitemizi tescillemiştir. Perge Solar bundan sonra da ARGE çalışmalarına önem vererek, üretiminde kaliteyi artırmaya ve yenilenebilir enerji konusunda yeni projelere imza atmaya devam edecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneşin efendileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN