Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cesede sismik arama

Oğlunun, boşandığı eşi ve diğer oğlu tarafından öldürüldüğünü iddia eden baba Mehmet Çavdar şikayetçi oldu. Polis şahısların evi ve bahçesini sismik arama ile didik didik aradı

Giriş Tarihi: 12.2.2016
Cesede sismik arama
Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Bağkonak Köyü'nde 2008 yılında kaybolduktan sonra haber alınamayan Murat Çavdar'ın, Konya'nın Akşehir ilçesinde oturan babası Mehmet Çavdar, Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, boşandığı eşi ve diğer oğlu Ö.Ç'nin Murat Çavdar'ı öldürüp gömdüğünü iddia etti.

BODRUMDA SİSMİK ARAMA

Babanın iddialarının ardından savcılık yıllar önce kapanan dosyayı yeniden açtı. Murat Çavdar'ın öldürülüp, gömüldüğü iddia edilen Bağkonak Köyü'nde 30 polis, özel eğitimli 2 polis köpeği ve Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) sismik çalışmalarda kullanılan özel cihaz ve jeoloji mühendisi eşliğinde arama yapıldı. Mehmet Çavdar'ın 'Oğlum kaybolduktan sonra bu evin bodrumunda atölye olarak kullanılan yerin zeminine beton döktüler' ifadesi üzerine Ö.Ç. ve V.K'nin oturduğu evin bodrumunda arama yapıldı. Beton zemin önce sismik cihaz, ardından da matkapla birkaç yerden delindikten sonra köpekler ceset aradı. Köyün dışında yer alan bir bahçedeki sulama kuyusu da motopompla boşaltılıp içi kontrol edilirken, bahçe kulübesi ve çevresi de sismik cihaz ve köpeklerle incelendi. Yapılan aramalardan sonuç alınamazken, şüpheli görülen Ö.Ç. ifadesi alınmak üzere savcının talimatıyla gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesede sismik arama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN