Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seval Yenge açığa alındı

SABAH Akdeniz'in 'Yengeye kadro yoksa manşet var' haberi ortalığı karıştırdı. Büyükşehir hakkında soruşturma açtığı Seval Yasak'ı açığa aldı

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Seval Yenge açığa alındı
SABAH Akdeniz'in 'Yengeye kadro yoksa manşet var' haberi Antalya gündemine bomba gibi düştü. Ortaya atılan iddia ile ilgili harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi soruşturma başlatıldığını duyurdu. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak Dizerkonca soruşturmanın selameti açısından açığa alındı.

HABERİN ALTINDAKİ GERÇEK
Süreç Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet Akdeniz'in, eksik bilgi ile Büyükşehir Belediyesi hakkında kamuoyunu yanıltmaya çalıştığı 'Bu nasıl ihale' başlıklı haberi manşetten yayınlaması ile başladı. Bu gelişme sonrası haberin altında farklı gerçekler yattığı iddia edildi. Bu iddialara göre Hürriyet Akdeniz Bölge Temsilcisi Hayri Dizerkonca ile kısa süre önce dünyaevine giren Büyükşehir Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak Dizerkonca, vekaleten yürüttüğü görevine asalaten atanmak istemişti.

OYSA İHALE İPTAL EDİLMİŞTİ
İddiaların devamında asalaten atanma talebinin reddedilmesi üzerine, Hürriyet Akdeniz'de Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı binek araç hizmet ihalesinde düşük teklif veren firmanın devre dışı bırakılarak, 3.6 milyon lira daha yüksek teklif veren firmanın kayırıldığını öne süren haber yayınlandı. Oysa ihale sonucu Büyükşehir Belediyesi işi düşük teklif veren firmaya vermiş ancak Kamu İhale Kurumu incelemesi ile bu firma ihale dışı kalmıştı. Büyükşehir de rekabet koşulları oluşmadığı gerekçesiyle ihaleyi iptal etmişti. Hürriyet Akdeniz'in bu gerçeği gizleyerek haberleştirmesi bölge temsilcisi Dizerkonca'nın eşiyle ilgili iddiaları ortaya çıkardı. Tüm bu gelişmelerin ardından Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili soruşturma başlatarak Seval Yasak Dizerkonca'yı soruşturmanın selameti açısından açığa aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seval Yenge açığa alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN