CHP Antalya'da Atatürk'ü unuttu

Giriş Tarihi: 7.3.2016
CHP Antalya'da Atatürk'ü unuttu

Atatürk'ün Antalya'ya gelişinin 86. yıldönümü etkinliklerinde CHP İl Başkanlığı parti çelengini unutunca yerine eğitim vakfı çelengi koydu

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Antalya'ya gelişinin 86. yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen ile askeri ve mülki erkan katıldı.

SKANDALI GİZLEDİLER

Tören, Atatürk Anıtı'na Antalya Valisi Muammer Türker, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in çelenk sunumuyla başladı. AK Parti'nin çelenk sunumunun ardından CHP ve TBMM'de milletvekili bulunduran MHP çelenk koydu. Daha sonra ise STK temsilcileri çelenklerini Atatürk Anıtı'na sundu. Bu sırada CHP'nin her törende çıkardığı çelenk krizi yaşanmazken CHP'nin farklı çelengi dikkat çekti.

PROJEYE KURBAN GİTTİ

Atatürk Anıtı'na çelenk koyma krizi nedeniyle polisle karşı karşıya gelen ve bu nedenle mahkemelik bile olan Antalya CHP'nin İl Başkanı Semih Esen konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Esen, klasik 6 oklu parti çelenginin yerine ANTÇEV'e ait çelengi tören alanına bırakması üzerine, gazetecilerin, 'CHP çelengini unuttu' iddiaları yolundaki sorularına, "1 Mart'ta Valiliğe dilekçe ile başvurduk. Çelenk unutulması söz konusu değil. ANTÇEV'e destek amacıyla önceki yıllardan farklı olarak vakfa ait çelengin üzerine 'CHP Antalya İl Başkanlığı' yazarak Atatürk Anıtı'na koyduk" dedi. CHP'nin alandaki çelenk görevlileri ise gazetecilere farklı bir yanıt vererek, "Bu yıl sosyal sorumluluk için böyle bir yöntemi seçtik" diye konuştu. Tören alanındakiler, CHP'nin farklı çelengini görünce, "CHP Atatürk'ü unuttu" yorumu yaptı.

CHP İL YÖNETİMİ SKANDALA İMZA ATTI
Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalarda her defasında çelenk koyma krizi çıkartan CHP, bu kez kendisi bir skandala imza attı. Parti çelengini unutan CHP Antalya İl Başkanlığı, bu ayıbını Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı'na (ANTÇEV) ait çelengin üzerine 'CHP Antalya İl Başkanlığı' yazılı bandı yapıştırarak örtmeye çalıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Antalya'da Atatürk'ü unuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN