Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşliğin nişanesi

Bosna Hersek'in Mostar şehrinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilecek öğrenci yurdu için temel atma töreni yapıldı

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Kardeşliğin nişanesi
Bosna Hersek'in güneyindeki Mostar şehrinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilecek öğrenci yurdu için temel atma töreni düzenlendi. Karagöz Bey Medresesi'nde düzenlenen törende konuşan Başkan Menderes Türel, 'güzel insanlar şehri' olarak adlandırdığı Mostar'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bosna Hersek ve Mostar ile kardeşliğimiz resmi ya da diplomatik bir kardeşlik değildir. Bir gönül kardeşliğidir" ifadesini kullandı.

GENÇLER İÇİN HEDİYE

Mostar gibi kültür başkentinde sevgi, barış ve hoşgörü çiçekleri açması gerektiğini söyleyen Türel, "Mostar, dünyaya örnek olmalıdır. İşte ben bugün Antalya'dan Mostar'ın gençlerine hediye ile gelmek istedim. Dzemal Bijedic Üniversitesi Gençlik Merkezi, Antalya halkının Mostar'a hediyesi, Mostar'a sevgimizin bir nişanesi olacaktır. Bu projeyle Mostar'ın kültür başkenti kimliği de güçlenecektir" dedi.

ANTALYA'NIN HEDİYESİ

BOSNA Hersek'in Dzemal Bijedic Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sead Pasic ise 40 yıl önce kurulan üniversitenin, özellikle Bosna'daki savaş yıllarından büyük zarar gördüğünü anlatarak inşa edilecek öğrenci yurdunun hem üniversitenin hem de Mostar'ın eğitim kalitesini arttıracağını söyledi. Konuşmaların ardından sembolik olarak üzerinde 'Dzemal Bijedic Üniversitesi Öğrenci Yurdu-Antalya'nın Hediyesi' yazılı temel taşı, dualar eşliğinde yurdun inşa edileceği alana yerleştirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşliğin nişanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN