Yağmur suyu atağı

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Yağmur suyu atağı

Büyükşehir 2016'da 40 kilometre yağmursuyu hattı hedefliyor. Başkan Türel, kutu menfez inşaatların kapasitesine çekmek için kamyonla bu hattın içinden geçecek

Antalya'da yer alan 300 kilometrelik yağmursuyu hattının 207 kilometrelik bölümünü kendi döneminde kente kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2016 yılı için 40 kilometrelik yeni yağmursuyu hattı hedefliyor. 40 kilometrelik hat 110 milyon TL'lik bir bütçeyle hayata geçirilecek. Hatların büyük bölümünü 3.5 metreye 4 metre ve 2.5 metreye 3 metre ebatlarında betonarme kutu inşaatlar oluşturuyor. Menderes Türel daha önce bu tip hatları "Üst üste iki aracın çok rahat ilerleyebileceği bir derinlikte" sözleriyle nitelemişti. ASAT yönetimi, bu hatlarla ilgili çalışmalara çekmek için farklı bir tanıtım çalışması planladı.

KUTU MENFEZLER
ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay, "Bu kutu menfezler 'da yağmur nedeniyle yaşanan sıkıntılara son verecek. , Varsak başta olmak üzere gerekli olan bölgelerde, saniyede 50 metreküp suyun geçebileceği, 3.5 metreye 4 metre boyutlarında büyük kutu menfezler yapılıyor" dedi. Bu hatların bir kamyonun bile geçebileceği genişlikte olduğuna dikkat çeken Karaçay, "Başkanımız Sayın Menderes Türel de 'araç geçebilecek' sözleriyle bu konuya dikkat çekti. Bu ifadenin sadece bir benzetme olmadığını, gerçek bir tanım olduğunu göstermek için, Sayın Başkanımızla birlikte bu hatlara kamyonla girmeyi planlıyoruz. Bu Türkiye belediyecilik tarihinde unutulmaz bir görüntü olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur suyu atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN