Geleceğin Einstein’ları

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Geleceğin Einstein’ları

Büyükşehir Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği Festivali başladı. Birbirinden ilginç deneylere ev sahipliği yapan festivalde renkli görüntüler yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Hava Kurumu, Konya , TÜBİ- TAK Ulusal Gözlem Evi ve TÜRSAT işbirliğiyle düzenlenen 2. Bilim Festivali Cam Piramit'te başladı.

SINIRLAR ZORLANDI
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, güzel bir organizasyonun ortağı olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Açılışın ardından protokol üyeleri, stantları gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin birbirinden ilginç deneyleri, renkli görüntülere sahne oldu. Ziyaretçiler, beynin sınırlarını zorlayan deneyleri hayretle izledi. Yaklaşık 200 projenin sergilendiği alanda ziyaretçiler 17 Nisan'a kadar birbirinden ilginç çalışmaları keşfetme imkanı bulacak.

BİLİM VE EĞLENCE
İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Antalya Bilim Festivali, bilimsel konularda farkındalık yaratmayı, çocukların ve gençlerin bilime ilgisini artırmayı, merak duygusunu teşvik etmeyi ve soru sorma bilincini geliştirmeyi hedefliyor. Bilim ve eğlencenin bir arada olduğu festivalde, 3 boyutlu yazıcı, robot sergi ve atölyeleri, 3 boyutlu gözlükler, planetaryum uzay çadırı, biyo-çeşitlilik ve mağaracılıkla ilgili sergiler, mini dinozor park, parmak izi deneyi, helikopter teknolojisi, drone, model uçak simülatörler gibi çeşitli bilimsel ve teknolojik konuları içeren stantlar yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Einstein’ları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN