Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de muhalif olmak çok zor

Giriş Tarihi: 19.4.2016
Chp’de muhalif olmak çok zor iş

’den ihracı istenen Kocabaş, partide, parti içi muhalefeti susturma anlayışı olduğunu ifade etti

'de kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen partililerin sayısı artarken, konuyla ilgili son eleştiri CHP Gazipaşa eski İlçe Başkanı Bülent Kocabaş'tan geldi. Kocabaş, il binası önünde bir basın açıklaması yaparak karara tepki gösterdi. Açıklama öncesi İl Başkanı Semih Esen'le görüşmek isteyen ancak yerinde bulamayan Kocabaş'ın parti binasında açıklama yapmasına bazı partililer tepki gösterdi. Kendisine tepki gösteren partililere, "Burası bizim evimiz" sözleriyle cevap veren Kocabaş tepkiler sonrası açıklamasını bina önünde yaptı.

KISITLAYAMAZLAR
Partiden yanlış gördüğü gidatı ve bazı politikaları eleştirdiği için ihracının istendiğini ifade eden Kocabaş, fikir boğmaları ile parti içi muhalefeti susturma anlayışı sergilendiğini iddia etti. Kocabaş, "Özgürlüğü savunan, ülkemize demokrasiyi getiren partimiz, bu tip mesnetsiz iddialar ile disiplin uygulamaları sergilemekte ısrar ederse, halk ve taban nezdinde partimize zarar verir. Yorum yapma, eleştiri yapma hakkını kullanmamı hiçbir kurum kısıtlayamaz" şeklinde konuştu.

BAYKAL DÖNEMİYLE KIYASLADI
Sosyal medyadaki paylaşımlarında hakaret ve küfür olmadığının altını çizen Kocabaş, "Parti ilkelerine aykırı şekilde bazı yöneticilerin, bazı milletvekilleri ve partililer tarafından sergilenen eylem, açıklama ve icraatlara karşı açıklamalar yaptım. Geçmişte Deniz Baykal'a yönelik sosyal medyada çok ağır küfür, hakaret eden insanlara bu uygulama yapılmamış ve disiplin cezası verilmemişken, hiçbir küfür, hakaret uslubü tarzında olmayan bana karşı böyle bir disipline sevk kararı alınması manidardır" diye konuştu.

FİKİR BEYAN ETME ÖZGÜRLÜĞÜ
Sosyal medya paylaşımlarının Anayasa çerçevesinde, fikir beyan etme özgürlüğü ile güvence altına alındığının altını çizen Kocabaş, "Parti tüzüğü, Anayasa'nın üzerinde değildir. Tüzüğe aykırı ve kurumsal kimliğe zarar verici yada kişilik haklarına aykırı bir durum söz konusu değildir. Bu tarz açıklamalar yapan tek partili ben değilim. O ne genel başkanımız, ne il başkanlarımız ve milletvekillerimiz de sosyal medyada fikir beyan etmesinler" sözleriyle kendini savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Chp’de muhalif olmak çok zor iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN