Konferans EXPO’da bitti

Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk başkanlığında, 43 ülkeden 131 katılımcıyla düzenlenen konferans sona erdi

Giriş Tarihi: 8.5.2016
Konferans EXPO’da bitti
Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk başkanlığında, 43 ülkeden 131 katılımcıyla düzenlenen ve üç gün süren Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) 30. Avrupa ve Orta Bölgesel Konferansı sona erdi. Konferans kapsamında, Avrupa ve Orta Asya bölgesindeki bakliyat tüketimi, ihracatı ve ithalatı, tarımda sürdürülebilirlik üzerine sunumlar yapıldı. Konferansın sonuç bildirgesinde, yapılan etkinliğin Avrupa ve Orta Asya bölgesi için önemli olduğu vurgulandı. Bildirgede, Türkiye, Avrupa ve Orta Asya ülkeleri tarafından geçen sene kabul edilen 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinin gerçekleştirilebilmesi için işbirliği yapılması yönünde kararlar alındı.

205 YILLIK AĞAÇ DİKTİLER
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) Antalya'da toplanan 30'uncu Avrupave Orta Asya Bölgesel Konferansı heyeti son olarak, EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çelik, FAO heyetine alanı gezdirdi. Heyet, ziyaretin anısına 205 yıllık zeytin ağacı dikti.

OSMANLI BAHÇESİNDE
Bakan Çelik ve FAO heyeti daha sonra buggy'ler ile alanı gezdi. FAO Heyetinin ilk durağı Ay Mücevheri isimli Çin Bahçesi oldu. Çocuk Adası çevresinde yer alan bitki heykeller önünde fotoğraf çektiren Bakan Çelik ve beraberindekiler Osmanlı Bahçesinde bir süre dinlendi. Planetaryumda evrende dolaşmayı sağlayan filmi izleyen heyet son olaraksa simülatörde 7-D seyir heyecanını yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konferans EXPO’da bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN