Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli turist bereketi

Giriş Tarihi: 6.7.2016
Yerli turist bereketi

’da oteller yüzde 90 doluluk oranına ulaştı ve ’den gelecek uçakları da karşılamaya hazırız

Antalya'da 9 günlük bayram tatili doping etkisi oluşturdu. Oteller yüzde 90 doluluk oranına ulaştı. ve Avrupa'dan gelen turist sayısındaki düşüş nedeniyle zor bir sezon geçiren turizmcilerin yüzünü, Rusya ve ile ilişkilerin normalleşmesi ile 9 günlük bayram tatili güldürdü. 'da Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte otellerdeki doluluk oranı arttı. Bayramın ilk günü itibariyle otellerdeki doluluk oranları yüzde 80 ile 90 arasında değişti.

KURBAN BAYRAMI BEKLENTİSİ
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, iç pazara yoğun bir talebin olduğunu ve tesislerin büyük bölümünün dolacağını aktardı. Ayık, Ramazan Bayramı'nın 200 günlük sezonun ancak yüzde 5'ini karşıladığını, Kurban Bayramı'nın da uzun tatile dönüştürülmesiyle iç pazardaki yoğunluğun artacağını söyledi.

RUS VE İSRAİLLİLER GELİYOR
Yıl sonuna kadar 750 bin Rus turist beklediklerini söyleyen Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise, "İki ülke arasındaki charter seferleri başlayacak. İlk uçakları karşılamaya hazırız" dedi. Hacısüleyman, "İsrail sorunundan önce Antalya olarak 450 bin misafir ağırlıyorduk. Bu sayı 20-30 bine düştü. 2015 yılında ilk kez 100 bini aştık. Bu yıl da 100 binin üzerinde olmasını bekliyoruz. Gelecek yıldan itibaren İsrail'den 450 bin rakamını geçeceğimize inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli turist bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN