Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrağını kap da gel yüreğini koy da gel

3. haftasını dolduran demokrasi nöbetleri büyük finale hazırlanıyor. Vali Karaloğlu, bugün yapılacak final mitingine herkesi davet ederek, ‘Sen yoksan bir eksiğiz’ diye konuştu

Giriş Tarihi: 7.8.2016
Bayrağını kap da gel yüreğini koy da gel
Cumhurbaşkanı 'ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbetleri 3'üncü haftası doldururken, Cumhuriyet Meydanı'nda coşku dinmedi. Nöbetin ilk gününden beri Antalyalıları yalnız bırakmayan Valisi Münir Karaloğlu da yaptığı konuşmada demokrasi nöbetinin 3'üncü haftasını tamamladığını hatırlatarak, "15 Temmuz artık 6 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi, 18 Mart 1915 , 30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz, 29 Ekim 1923 Cumhuriyet'in ilanı gibi ülke tarihi için altın günlerden birisidir. Türk demokrasi devrimidir ve milletin zaferidir" dedi.

BAYRAĞINI KAP GEL
Demokrasi nöbetlerine final yapılacağına değinen Karaloğlu, "Bütün Antalyalıları rengine, siyasi görüşüne hiçbir şeyine bakmadan bu meydana bekliyoruz. Sen yoksa bir eksiğiz. Bayrağını kap da gel, yüreğini koy da gel. Biz hep beraber Antalya'yız" diyerek tüm Antalyalıları Cumhuriyet Meydanı'na davet etti. Binlerce Antalyalının ellerinde bayraklarıyla doldurduğu demokrasi nöbetine muhtarlar da destek verdi.

2 ŞEHİT 1 GAZİ VERDİ
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ve Antalya'nın muhtarları sahneye çıkarak halka selam verdi. 15 Temmuz darbe girişimine karşı direniş sırasında İstanbul Acıbadem ve Kazan Ahi Köyü muhtarlarının şehit olduğunu, Trabzon Tonya muhtarının ise gözünü yitirerek gazi olduğunu açıklayan Konfederasyon Genel Başkanı Akdeniz, muhtarların her zaman demokrasinin yanında olduğunu söyledi.

MİLLİ İRADENİN YANINDA
Hüseyin Akdeniz, konuşmasına "Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız ve parlamentomuza sesleniyoruz, demokrasinin teminatı olan biz muhtarlar milli iradenin yanında olmaya devam edeceğiz" diye son verdi. Nöbete, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin de destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrağını kap da gel yüreğini koy da gel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN