Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmcilerde bayram umudu

Peşpeşe yaşanan krizlerle tarihinin en büyük yaralarını alan Türk turizmi ’nda 9 gün olması beklenen tatilden umutlu

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Turizmcilerde bayram umudu
Rusya ile yaşanan uçak krizi ve sınırdaki gerginliğin Avrupa pazarında düşüşe yol açmasıyla turizmde iç pazara ağırlık verilen Antalya'da adeta sezon final olacak. Her yıl yabancı turist sayısının yoğunluğu nedeniyle iç pazara yönelik programı yapmaya gerek görmeyen birçok otel, bu yıl yerli turist çekmek için sanatçılı programlar hazırladı. Bayramda Antalya'da sahne alacak ses sanatçıları arasında Selami Şahin, Ebru Gündeş, Altay, Sibel Can, Volkan Konak, Fatih Ürek ve Funda Arar gibi isimler var.

TURİZMCİLERDE 9 GÜN BEKLENTİSİ
Bayramı'nın 9 gün olma ihtimali de turizmcilerin bayramla ilgili beklentilerini arttırıyor. Son olarak Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak bayramla ilgili, "Gelecek kurban bayramı tatilini yapılacak düzenlemeyle 9 güne çıkartabileceğimiz bir takvim görünüyor" açıklaması yaparak umutları daha da arttırdı. Sektörün beklentilerini yükselten bir diğer konu da kamu görevlilerine yönelik izin yasağının kalkması oldu. Sektör temsilcileri, bayram öncesi yasağın kalkmasının turizmi yeniden canlandıracağı görüşünü paylaşıyor. Yüzde 100'e ulaşması beklenen doluluk ile kötü başlayan sezona iyi bir final yapılması bekleniyor. Tatillerini iptal edecek bir çok memurun seyahate çıkabilmesiyle yerli turist sayısında Ramazan Bayramı'nın ardından ikinci bir patlama yaşanacağı düşünülüyor.

100 BİNLERCE İPTAL
TÜROFED Başkanı Osman Ayık memur izinlerindeki yasağın kalkmasıyla birlikte bayrama yönelik beklentilerin arttığını söyledi. Birçok memurun rezervasyonlarını iptal ettiğini hatırlatan Ayık, bu mağduriyeti gidermek için kolları sıvadıklarını söyledi.

İPTAL EDENE AYNI İNDİRİM YİNE YAPILACAK
Osman Ayık düzenledikleri kampanyayı anlattı: "Kamudaki izin yasağı nedeniyle erken rezervasyonda ciddi iptaller oldu. İptal sayıları 100 binlerle ifade edilebilecek seviyelere ulaştı. Otelciler olarak erken rezervasyonlarını yasak nedeniyle iptal eden memurlara yine aynı indirim fırsatını sunacağız. Bunun için daha önce rezervasyon yaptırdıklarını belgelendirmelerini isteyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilerde bayram umudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN