2B satışı için ek süre

Giriş Tarihi: 22.8.2016
2B satışı için ek süre

AK Parti Milletvekili Mustafa Köse, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine 2B arazilerinin satışı ve ödemelerini aksatanlar için sürenin 6 ay uzatıldığını açıkladı

Varlık Fonu Kurulması ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair kanun, Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Kanunun 64'ncü maddesinde yer alan ve özellikle Antalya'da birçok vatandaşı ilgilendiren 2B arazilerinin satışı ve ödeme süresi 6 ay uzatılmış oldu. Türkiye'de en fazla 2B arazisinin bulunduğu şehirlerden birisinin olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, çıkan kanunla 2B alanlarında bulunan taşınmazların satışı veya ödeme süresinin 6 ay uzatıldığını söyledi.

DEĞİŞİKLİKLER
Köse, "Vatandaşlarımız 6 ay içerisinde başvuru yaparak arazileri alabilecek. Daha önce 2B arazilerini almak için başvuru yapmış fakat ödemelerini aksatmış olan vatandaşlarımız da yine 6 içerisinde başvuru yaparak, bu haklarını geri kazanabilecek. 26 Mart 2012 tarihinden sonra belediye ve mücavir alan sınırı dışında kalan yerler de bu kapsama alındı" dedi. Antalya'daki iki mahalledeki taşınmazların da tescili halinde vatandaşlara satışının yapılacağını ifade eden Köse, "Döşemealtı ilçesi Kömürcüler Mahallesi ile Aksu ilçesi Atatürk Mahallesi'ndeki bazı alanlar da 2B kanunu kapsamına alındı. Bu iki mahallede bulunan taşınmazların tapu kayıt işlemlerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi. Bu düzenleme ile iki mahalledeki orman arazisinde kalan arsaların satışı da yapılabilecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B satışı için ek süre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN