Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ücretsiz ekolojik

Giriş Tarihi: 24.8.2016
Ücretsiz ekolojik tatil

Buğday Derneği, gençlere doğada ücretsiz imkanı sunuyor. ‘TaTuTa’ isimli projeyle inek sağmadan çapa yapmaya kadar tarımsal işlerde görev alınarak, tatil yapılabiliyor

Buğday Derneği, gönüllük çerçevesinde Türkiye'nin birçok farklı noktasında gençlere doğada ücretsiz imkanı sunuyor. 'TaTu- Ta' isimli projeyle inek sağmadan çapa yapmaya kadar ağırlıklı tarımsal işlerde görev alınarak, ücretsiz tatil yapılabiliyor. Toplumda ekolojik yaşam bilinci oluşturmak ve doğa ile uyumlu yaşamı destekleyen Buğday Derneği'nin 2003 yılından bu yana yürüttüğü 'TaTuTa' (Tarım-Turizm- Takas) projesiyle Türkiye'nin dört yanında doğa dostu çiftlik ve tarımsal faaliyetlerde gönüllü görev alıp, karşılığında da konaklama ve yemek olanağı ile farklı bir tatil fırsatı sunuluyor. Bugüne kadar yarısına yakını yurt dışından olmak üzere 5 bini aşkın gönüllünün TaTuTa Projesi'nden yararlandığını belirten Proje Koordinatörü Ahmet Berkay Atik, proje kapsamında 92 çiftlik, köy ve benzeri alanının bulunduğunu söyledi.

BURADA PARA GEÇMİYOR
Atik, gönüllülerin gittikleri bu alanlarda doğa dostu, organik ve geleneksel tarımsal öğretiler aldıklarını söyledi. Verdikleri emeğin karşılığında ise yemek ve konaklama gibi hizmetleri ücretsiz aldıklarını dile getiren Atik, gönüllüler ile alan sahipleri arasında kullanılmadığını kaydetti. Atik, "Bazı gönüllüler ise örneğin bir hafta izni var ve çalışmak istemiyor ama bu tür yerlerde kalmak istiyor. Onlar da gidebiliyor ve kaldıkları süre zarfında çalışmadıkları için yemek ve konaklama gibi verilen hizmetlere karşın ev sahibine bir katkı payı ödeyebiliyorlar" ifadelerini kullandı.

GENÇLER DE ÇOK MUTLU
'TaTuTa' isimli projeyle inek sağmadan çapa yapmaya kadar ağırlıklı tarımsal işlerde görev alan gençler hayatlarının en mutlu günlerini geçiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ücretsiz ekolojik tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN