Mahkumlar zehirlendi

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Mahkumlar zehirlendi
Antalya'nın Alanya ilçesinde kapalı cezaevinde yedikleri yemekten zehirlendiği ileri s sürülen 105 mahkum Alanya Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 30 mahkumda belirtisi tespit edildi.

30 KİŞİDE GÖRÜLDÜ
Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Taşkın, Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda meydana gelen zehirleme olayı ile ilgili soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini söyledi. Başsavcı Taşkın, "Zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılan tüm mahkumlar, kapalı bölümden açığa alınan mahkumlar. Sayı 105 ancak bunların sadece 30'unda zehirlenme olayı mevcut. Diğerleri 'Acaba bizde de bir şey var mı' endişesi üzerine hastaneye getirildiler. Gerçekten zehirlenme şüphesi görülen 30 hükümlü ve tutuklu ise ayakta tedavi görerek tekrar cezaevine nakledildi" dedi.

SORUŞTURMA AÇILDI
Tavuk yemeğinden şüphelendiklerini de belirten Başsavcı Taşkın, "Yemek ve sudan numune alındı. Diğer bölümdeki mahkumlarda zehirlenme yok yemek aynı. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştirdik. Güvenlik kamerası görüntüleri tek tek inceleniyor. Bir sorumlu varsa mutlaka ortaya çıkacaktır. Bunlar çok yönlü olarak başlattığımız soruşturmanın sonunda belli olacak" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkumlar zehirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN