Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ bilançosu

Giriş Tarihi: 21.9.2016

’da FETÖ soruşturması kapsamında 2 bin 186 kişi hakkında adli işlem yapıldı. Soruşturma kapsamında bin 105 kişi tutuklandı

Darbe girişiminin ardından tüm yurtta olduğu gibi Antalya'da da FETÖ üyelerine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 2 bin 186 kişi hakkında adli işlem yapıldı. ve ilçelerinde, bin 886 kişi hakkında idari soruşturma başlatılırken, bin 130 kamu personeli görevden ihraç edildi. Soruşturmada bin 105 kişi tutuklanırken, 86 kişi gözaltında, 210 kişi ise firarda yada yakalanması için çalışılıyor. Darbe girişimi sonrasındaki operasyonlarda Emniyet Müdürlüğü bünyesinde toplam 210 personel hakkında işlem başlatılırken, 117 personel meslekten ihraç edildi, 94'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. TSK bünyesinde ise 65 personel hakkında adli işlem yapılırken aralarında 3. Piyade Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz'ün de bulunduğu 17 askeri personel tutuklandı.

62 HAKİM VE SAVCI
Adliyelerde görevli toplam 90 hakim ve savcı hakkında işlem başlatıldı. Bunlardan 62'sii tutuklanarak cezaevine gönderildi. 6 hakim ve savcı ise firarda ve yakalanması için çalışılıyor. Görevden uzaklaştırmada en büyük sayı ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleşti. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce büyük çoğunluğu öğretmen olmak üzere toplam 794 personel idari işlem başlatıldı. FETÖ kapsamında 640 personel meslekten ihraç edilirken, 139 personel görevden uzaklaştırıldı, 15 personelde emekliliği sevk edildi.

ANTALYA'DAKİ BELEDİYELER
FETÖ soruşturmaları kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve 19 ilçe Belediyesi'nde 109 personel hakkında idari işlem başlatıldı. 15 personel görevden ihraç edilirken, 93 personel açığa, 1 personel ile emekliliğe sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ bilançosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN