Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bunun adı katliam

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Bunun adı katliam
Antalya'nın Güzelbağ Mahallesi'nde sahipli- sahipsiz kedi, köpeklerin yanı sıra vatandaşların verdiği mamayla beslenen kirpiler de, seraların yanına bırakılan zehirli etlerle itlaf edildi. Mahallede yaşayan hayvanseverler, son günlerde hayvanların yedikleri zehirli etlerle telef olduklarını belirtirken, bazıları da çok sayıda hayvana ulaşamadıklarını söyledi. Vatandaşlar, ulaşamadıkları hayvanların da zehirlenmiş olabileceğini düşünüyor.

12 KİRPİ BİRDEN KAYBOLDU
Mahalle sakinlerinden Ayaz, kedi ve köpeklerin mamalarıyla beslenen 12 kirpinin son günlerde bahçesine uğramadığını kaydetti. 4 köpek, 2 kedi ve 1 kirpinin ölüsünü bulduğunu belirten Arzu Ayaz, "Bu hayvanların havlamasından rahatsız oluyorlar ama, ona bakarsak insanlar da bağırarak konuşuyor, korna çalıyor. İnsanlar daha çok gürültü yapıyor" dedi. Mahalle sakinlerinden yerleşik Rus Olga Cankurt da ölen hayvanları görünce gözyaşlarına boğuldu. Cankurt, "Bana göre bunu yapanlar insan değil" dedi.

40 KÖPEĞE ULAŞILAMIYOR
Hayvansever Ümit Özoğlu, Rusların buradan hayvanları alıp 'ya götürdüğünü, Türk vatandaşlarının ise hayvanları zehirlediğini anlattı. Bölgede 100'e yakın köpek beslediğini belirten Özoğlu, "Son günlerde 40'a yakınını bulamıyorum. Bir kadın köpeklerden birinin ağzından köpükler saçtığını söyledi. Muhtemelen o köpekleri de zehirlediler" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunun adı katliam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN