Yatırımlar ASBAŞ’tan

Serbest Bölge’yi 19 yıl daha işletecek olan ASBAŞ’ın Genel Müdürü Zeki Gürses, bundan sonra tüm altyapı yatırımlarını ASBAŞ’ın yapacağını kaydetti

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Yatırımlar ASBAŞ’tan
Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KONYSİAD) geleneksel sabah kahvaltısına Antalya Serbest Bölge A.Ş. Genel Müdürü Zeki Gürses konuk oldu. KONYSİAD Başkanı Bora Terzioğlu ve üye işadamlarının katıldığı toplantıda Zeki Gürses, Türkiye'deki serbest bölgeler ve Antalya Serbest Bölge'ye ilişkin bilgilendirmede bulundu. Geçen hafta Resmi Gazete'de yayımlanan ve Antalya Serbest Bölge'nin dolan işletme süresinin 19 yıllığına yeniden ASBAŞ'a verildiğini belirten Gürses, "Serbest bölgedeki su, kanalizasyon, yollar, rıhtım yatırımları gibi tüm yatırımlar devlet eliyle yerine getirilirken, artık önümüzdeki dönemde bütün bu yatırımlar şirketimiz tarafından yapılacak. Yani unvanımız Antalya Serbest Bölge Kurucu ve İşletici olarak ifade edilmeye başlandı" dedi.

KADIN İSTİHDAMI YÜZDE 43
Zeki Gürses, "Sadece Antalya Serbest Bölge ihracat rakamı 257 milyon dolar. Antalya'nın yüzde 32'si, Burdur-Isparta-Antalya illerinin yüzde 23'ü kadar" dedi. Serbest Bölge'deki 103 firmanın 56'sının yat sektöründe olduğunu anlatan Zeki Gürses, kadın istihdam oranının yüzde 43 olduğu bilgisini de verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımlar ASBAŞ’tan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN