Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altyapı seferberliği

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddeleri güzergahında başlattığı yağmur suyu drenaj çalışmalarının yüzde 65’lik kısmı tamamlandı

Giriş Tarihi: 21.11.2016
Altyapı seferberliği
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü'nün Antalya genelinde başlattığı yağmur suyu alt yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. ASAT, Antalya genelinde 104 milyon liralık yağmur suyu drenaj yatırımı yapıyor. Antalya merkezindeki yağmur suyu hattının yaklaşık 80.5 kilometrelik kısmı Başkan Türel'in 2004- 2009 arasındaki ilk döneminde tamamlamıştı. Türel'in yeniden göreve gelmesiyle birlikte 80 kilometrenin üzerine yaklaşık 50 kilometre daha ekleniyor. Kent merkezindeki ana yağmur suyu kanalları 130 kilometreye çıkıyor. Çalışmalar tamamlandığında şiddetli yağmurlarda yaşanan Antalya'ya yakışmayan göl manzaraları tarih olacak.

25 MİLYONA MAL OLACAK
ASAT bu kapsamda, Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinde devasa yağmur suyu drenaj kanalları yapıyor. Yağmur suyu tahliyesi konusunda kente büyük bir rahatlama getirecek projenin yaklaşık 25 milyon liraya mal olması bekleniyor. Proje ile güzergah boyunca 6 bin 380 metre uzunluğunda yağmursuyu drenaj hattı imalatı yapılıyor. ASAT ekipleri, işin yüzde 65'inden fazla kısmını tamamladı. Projenin 2017 yılı içerisinde tamamen bitirilip faaliyete geçmesi hedefleniyor. Yağmur suyu çalışmalarının, her geçen gün büyüyen şehir için uzun vadeli bir çözüm sağlayacağını ifade eden ASAT yetkilileri, "Projelerimize sabır ve destekleriyle yardımcı olan Antalya halkı sadece kendileri için değil, çocukları ve torunları için de hayatı kolaylaştıracak önemli yatırımlara şahit oluyor. Vatandaş rahat edecek, esnaf rahat edecek, trafik keşmekeşi yaşanmayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altyapı seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN