Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnafa prim müjdesi

İl Müdürü Deniz, Festival Çarşısı ında maddi zarara uğrayan esnafa prim müjdesi verdi. Yangınzede esnaf prim ertelemesi için 3 ay içinde başvurabilecek

Giriş Tarihi: 2.8.2017
Esnafa prim müjdesi
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, Festival Çarşısı ında maddi zarara uğrayan esnafa prim müjdesi verdi. Nejat Deniz, işyerleri yangın, su baskını ve deprem gibi afete uğrayan işverenlerin ödeme süresi dolmuş prim borçları ile afetin ardından tahakkuk edecek 3 aylık prim borçlarının 1 yıla kadar kurumca ertelenebildiğini açıkladı.

3 AY İÇİNDE BAŞVURULMALI
Bunun için esnafın 3 ay içinde talepte bulunması gerektiğinin altını çizen Nejat Deniz, erteleme için Sosyal Güvenlik Denetmenleri tarafından yapılacak inceleme sonucu işverenlerin prim ödeme aczine düştüklerinin tespit edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Deniz, prim borcunun ertelendiği sürede zamanaşımının işlemeyeceğini ve ertelenen kısma gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmayacağını duyurdu. İl Müdürü Deniz, ayrıca afetin meydana geldiği ayda kuruma verilmesi gereken aylık prim ve hizmet belgelerinin, afetin ardından üç ay içinde verilebileceğini de hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa prim müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN