Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rakipsiz şehir sözü

öğrencileriyle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, yapacakları yatırımlarla ’yı güçlendirip rakipsiz bir şehir haline getirecekleri sözünü verdi

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Rakipsiz şehir sözü
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, mezunu olduğu Antalya Lisesi 1. Kariyer ve Meslek Şenlikleri'ne katıldı. Öğrencilerle "Bir meslek bir deneyim" başlığında söyleşi gerçekleştiren Türel, deneyimlerini anlattı, sorularını yanıtladı. Kendisinin de Antalya Lisesi mezunu olduğunu hatırlatan Başkan Türel, öğrencilerle okul yıllarındaki anılarını paylaştı. Hayatı doğru planlamanın önemine işaret eden Türel, "Dersle birlikte spora, sanata ve sosyal hayata da zaman ayırın. Bir çocuk sporla, sanatla uğraşıyorsa o çocuğun kötü alışkanlığı olmaz. Hedef koymak sizin için çok önemli. İyi niyet ve samimiyet çalışmanızın en önemli sermayesidir. Böyle olunca başarı mutlaka geliyor" dedi.

DÜNYA BİRİNCİSİ OLACAK
Başkan Türel, bir öğrencinin Antalya'nın 10 yıl sonraki hedefini sorması üzerine, "2004 senesinde ilk defa belediye başkanı olduğumda seçim broşürüne Londra Paris, New York, Barcelona yazdım ve dedim ki biz bunları şehir olarak geçeceğiz. Ticaret Odası başkanıydım otellerimiz 5 yıldız ama çevre 1 yıldız diyordum. Çevreyi de 5 yıldız yapacağız diyordum. İşte Konyaaltı sahili. Konyaaltı 7 yıldız oldu. Biz onları geçeceğiz dedim. Antalya bu sene New York ile birlikte dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan üçüncü kenti. Turist buraya boşuna gelmiyor. Saydığım o şehirleri artık yakaladık biraz da önlerine geçtik. Şimdi artık biz dünya birinciliğine ilerleyeceğiz. Biz Paris'in Londra'nın da önüne geçeceğiz. Ben şimdi kruvaziyer liman yapmaya çalışıyorum. Yeni yat limanları yapmak istiyorum. Çünkü zengin turist bunlarla geliyor. Yoksa niye gelsin zengin turist. Biz yapacaklarımızla bir marka şehir olan Antalya'yı markalaşma yolunda daha da güçlendirip rakipsiz hale getireceğiz. Antalya dünyanın yıldızı ve birincisi olacak" diye cevap verdi.

İFTİRALARA MARUZ KALDIK
BAŞKA bir öğrenci Türele "Konyaaltı Sahil Projesi balıklara zarar verecek mi?" sorusunu yöneltti. Türel, "Konyaaltı Sahili'ni yapıyorken çevreyi kirletecek, betonlaştıracak gibi iftaralara uğradık. Biz iyi bir şey yaparsak, halkın hoşuna giderse sıra ötekilere gelmeyecek diye bizi iyi yapmaya çalıştıklarımızdan alıkoymaya çalışıyorlar. Gidip bir görün çevre katliamı mı yapmışız. Hatta balık tutanların sayısı da arttı demek ki yok olmamışlar" diye konuştu.

TOPLU ULAŞIM EN UCUZU
BAŞKAN Türel, toplu ulaşımla ilgili bir soru üzerine Antalya'nın Türkiye'de toplu ulaşımın en ucuz olduğu büyükşehirlerden biri olduğunu söyledi. Başkan Türel, "Antalya İsviçre'nin yüzölçümü kadar büyük bir kent. 640 kilometre sahili var. Bu kadar geniş bir coğrafyada bir taraftan normal belediyecilik hizmetleri yaparken bir taraftan da Antalya'ya vizyon katacak, Konyaaltı Sahil Projesi, Boğaçayı Projesi, raylı sistem projeleri yapabiliyorsak, bu çok çalışmaktan geçiyor" dedi.

YILLAR SONRA AYNI PİYANO
SÖYLEŞI sonunda Antalya Lisesi Müdürü Bekir Motor, okullarından mezun olan Başkan Türel'e lise yıllarındaki karnelerinin yer aldığı bir çerçeve hediye etti. Türel; kendisinin piyano öğrenmesine vesile olan okul piyanosunun başına geçerek, "Memleketim" şarkısını çaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rakipsiz şehir sözü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN