Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yosun kokulu sitem

Antalya Büyükşehir Genel Sekreteri Cansel Tuncer, engel olduğu ’ne nazır siteye taşındı. Yosunlaşan proje için sitem eden komşuları: REZALETİNİZİ HER GÜN GÖRÜN

Giriş Tarihi: 22.5.2020 ABONE OL
Yosun kokulu sitem
Antalya'da eski Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde yapılan ve 'pırlanta gerdanlık' olarak tanımlanan Boğaçayı Projesi'ni kaderine terk eden CHP'li Başkan Muhittin Böcek ve yönetimini vatandaştan tepki geldi. Projenin devam etmesine engel olar isimlerden biri olan Büyükşehir Genel Sekreteri Cansel Tuncer, evini Boğaçayı manzararı bir siteye taşıyınca komşuları sitem etti. Projenin bölgeye yeni bir yaşam alanı kazandırdığını belirten Tuncer'in komşuları, bilerek kaderine terk edilen projenin eski görünümüne kavuşturulmasını istedi.

YİNE YOSUN KAPLADI
Konyaaltı'nda yaklaşık 110 milyon lira harcanarak bataklık görüntüsünden kurtarılan Boğaçayı Projesi'nde bakımsızlık devam ediyor. SABAH Akdeniz'in 'Yine yosun siyaseti' başlığı ile gündeme taşıdığı Baoğaçayı'ndaki yosunlaşma giderek arttı. Rekreasyon alanları ise bakımsızlıktan kurumaya yüz tuttu. Su yüzeyindeki yosunlaşma çirkin görüntüler oluştururken çöplerin birikmesi dikkat çekti.

PROJEYE NAZIR EV
Antalyalıların nefes almak ve yürüyüş yapma adresi haline gelen projeye nazır bir siteye Genel Sekreter Tuncer'in taşınması dikkat çekti. Boğaçayı manzaralı evini tercih eden Tuncer'in komşuları, "Umarız Boğaçayı'nın bu halini her gün görür. Yosunların yaydığı kokuyu fark eder ve eski günlerine dönmesi için engelleme değil bir çalışma yaptırır. Boğaçayı manzaralı lüks sitede oturmanın bedeli olmalı" dedi.

İLÇE BAŞKANI UYARDI
AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Ramazan Erçin, Boğaçayı'nın kaderine terk edilmiş durumunu daha öncede gündeme getirdiklerini ancak çözüme kavuşmadığını söyledi. Baykan Erçin, "Geçtiğimiz yıl da Boğaçayı'nın kaderine terk edildiğini gündeme getirmiştik. Büyükşehir Belediyesi'nin nasıl bir yol izlediği konusunda buraya bakınca fikir sahibi oluyoruz. Geçen yılda bizim açıklamalarımızdan sonra oraya bir sandal indirdiler ve temizleniyormuş gisi bir görüntü verdiler. Bu göz boyamadan ibaret odu. Bir kez daha uyarıyorum. Yaz geldi. Büyükşehir bununun önlemini almalı. Eğer önlem alınmazsa temmuz ve ağustos ayında burası sivrisinek yuvası olacak, balçık kokmaya başlayacak. Cansel hanım bu muhteşem projeye nazır daire almış olabilir. Manzaranın bedeli oranın koruyup muhafaza etmektir" diye konuştu.

VATANDAŞ NE DİYOR
HAMİT SARI: Yaşanılan durum büyük bir ihmalkarlık. Seçim döneminde verilen sözler seçimden sonra unutuldu. Halkın parası ile yapılan büyük bir yatırım, çok güzel ve nezih bir yer. Seçimden sonra maalesef burası kaderine terk edildi. Zamanında projeye karşı gelenler, israftır diyen Cansel Tuncer, o beğenmedikleri projenin karşısında uçuk meblağda daireler satın almış. Balkonunuzdan bakarken her gün bu rezaleti görün. Bu projenin eski hale dönmesini istiyoruz.

ALİ RIZA BİLGİÇ: 19 yıldır Konyaaltı'nda yaşıyorum. Bu ilçeye geldim geleli CHP'li bir belediyenin bir çivi çakmadığını görüyorum. Dertlerimiz çok ama derman olacak yöneticiler yok. Yürüyüşe çıktığımda Boğaçayı'nın halini gördüm ve üzüldüm. Bu zihniyet, nimetlerden faydalandıkları halde nimeti kötüleyen insanların zihniyetidir. Madem bu manzara için ev aldınız gereğini de yapın.

FATİH ASLAN: Bu proje tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile yapılan bir proje. Burada insanlar streslerini atıyorlar, oyun alanlarında çocuklar oynuyor ve insanlar hava alıyorlar. Birde bu projenin devamı olan 40 kilometrelik aşamasının önünü kesip durdurdular. Uluslararası bir yatırım olacaktı. Projeye itiraz edenler çamur at izi kalsın zihniyetinde. Seçimler üzerinden 14 ay geçti ama 14 tane çivi çakmadılar. Bu projeyi kaderine terk ettirenler bir de gelip buradan ev alıyorlar. Komşuluk gereği hakkımızı istiyoruz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yosun kokulu sitem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA