Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Seçimi Yapıldı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Seçimi Yapıldı
’da Köylere Hizmet Götürme Birliği 1’inci Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.
Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda çok sayıda muhtar ve İl Genel Meclis üyesinin katıldığı toplantıda, Vali Yardımcısı Tolga Polat, İl Genel Meclis Üyesi Celalettin Kılıç ve Darıhüyük Köy Muhtarı Cuma Türkmen divan olarak seçildi. Toplantıda söz alan muhtarlar bölgelerinde yaşanan sıkıntıları dile getirdi.
Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak yaptığı konuşmada, "İmkanlar dahilinde tüm köylerimize parke taş dağıtıldı. Yetir mi, yetmez elbette ama daha fazlasını istiyoruz. Meclis üyelerimiz, yani yerel milletvekillerimiz geçmiş aylardaki toplantıda muhtarlara bilgisayar sözleri vardı. Bu söz yerine gelmedi. Bir dahaki toplantımızda bunun söze gelmemesini istiyor, sözün yerine getirilmesini istiyoruz. Aksaray merkez de ve köylerimizin en büyük sorunu MEDAŞ. MEDAŞ ile ilgili herkesin bir sıkıntısı var. Bu sorun ile ilgili bir an önce bir çözüm getirilmesini istiyoruz. MEDAŞ, elektrik faturası bir gün geçtiğinde hemen otomatik elektriğimizi kesiyor, ardından da faizini ekliyor. Ancak kendisi Aksaray’a hizmet vermiyor. İlimiz merkezi olmak üzere tarım ve hayvancıl��kla uğraşan üreticilerimiz bu konuda ciddi anlamda sıkıntılı” şeklinde konuştu.
Vali Yardımcısı Polat ise, bu sorunun giderilmesi yönünde çalışmalar yapılacağını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından seçim için muhtar ve il genel meclis üyeleri sandığa gitti. İl Genel Meclisi’nden Mahmut Aktürk, Emrullah Ermiş, Sami Uyar ve muhtarlardan Veyis Mercan, Nusret Yar, Zait Çağlar, Ekrem Yılmaz, Şuayip Kılıç ile Mustafa Tosun’un aday olarak girdiği seçimde, il Genel Meclisi’nden Mahmut Aktürk 68 oy, Emrullah Ermiş 58 oy, muhtarlardan ise Veyis Mercan 47 oy ve Ekrem Yılmaz 33 oyla birlik encümenine seçildi
Seçime 83 köy muhtarı, 7 il genel meclis üyesi ve vali yardımcısı ile toplam 91 kişi katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Seçimi Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN