Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş dolarlarda ‘S’ harfi sırrı

Daha önce FETÖ'nün darbeci askerlerinin üzerinden çıkan 1 dolarlık banknotlar yine ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan akademisyenlerin iş yerlerinde yapılan aramalarda üzerinde S harfi olan dolarların örgüt içindeki üst düzey yöneticilere verildiği bilgisine ulaşıldı.

Giriş Tarihi: 25.7.2016 14:30 Güncelleme Tarihi: 25.7.2016 14:42
Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş dolarlarda ‘S’ harfi sırrı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul 5 ilde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyon yaptı. İstanbul başta olmak üzere Tekirdağ, Denizli, Kocaeli ve Kırklareli illerinde örgüt adına faaliyette bulunduğu tespit edilen şüphelilere yönelik yapılan operasyonda 31 akademisyen gözaltına alındı.

1'ER DOLARLIK PARALARIN YANI SIRA ÇOK SAYIDA BELGE DE VAR

İstanbul Üniversitesi'nde örgüt adına faaliyette bulunduğu tespit edilen şüphelilere ait odalarda ve ikametlerinde yapılan aramalarda ise darbe girişiminden sonra gündeme gelen okunmuş ve şifre amaçlı kullanılan 1 dolarlık banknotlar ele geçirildi. Operasyonda 10 adet 1'er dolarlık banknotların yanı sıra çok sayıda belge, örgütsel doküman, dijital materyaller ele geçirildi.

S HARFİ OLAN DOLARLAR ÖRGÜTÜN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNE VERİLİYOR

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen tarafından okunduğu ve örgüt mensuplarına gönderdiği bilinen, örgüt mensupların konum ve birbirlerini tanımasını sağlayan 1 dolarlık 10 adet banknotların üzerindeki harflerin örgüt içindeki yöneticilerin konumlarını belirlediği öğrenildi. Üzerinde S harfi olan dolarların örgüt içindeki üst düzey yöneticilere verildiği bilgisine ulaşıldı.

O AKADEMİSYENLERİN SORGULARI DEVAM EDİYOR

Konu ile ilgili olarak FETÖ/PDY terör örgütüne üye olma ve örgüt amaçları doğrultusunda faaliyet gösterme suçlarından gözaltına alınan 31 akademisyenin emniyette sorguları devam ediyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademisyenlerin üzerinden çıkan okunmuş dolarlarda ‘S’ harfi sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz