Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi'de ilkyardım protokolü

Cam kemik hastası olduğu için evinde eğitim gören Melis Metin, tablet bilgisayar yardımıyla derslerini artık daha kolay yapabilecek

Giriş Tarihi: 1.1.2013
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, cam kemik hastası Melis Metin'in yüzünü güldürdü. Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlköğretim Okulu 1. sınıfa kayıtlı olan ancak hastalığı nedeniyle eğitimini evinde sürdüren Metin'in kalem tuttuğu zaman elinde yara çıkıyor. Öğretmenleri dokunarak yazabilmesine imkan tanıdığı için Melis'in tablet bilgisayar kullanmasını önerdi. Bunun üzerine Melis'in bu ihtiyacına Keçiören Belediyesi koştu. Metin'i evinde ziyaret eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, küçük kıza tablet bilgisayar hediye etti. Küçük kıza bilgisayarı nasıl kullanacağını gösteren Ak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın engelliler konusunda duyarlı olduğunu söyleyerek, "Biz de Keçiören Belediyesi olarak engellilere, rahatsızlığı olanlara yardım yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları ve Türk Kızılayı arasında Toplumda Kızılaycılık kültürü oluşturulması ve ilkyardım bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Yusuf Ekinci, Eğitim Koordinatörü İrem Bor, Projeler Koordinatörü Ayşe Esra Peker, Türk Kızılayı adına Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel, Mamak Şube Başkanı Metin Veziroğlu, İlkyardım Eğitimi Programı Uzmanı Zafer Kamber katıldı. İlkyardım eğitimi programına Gazi Koleji yöneticileri, öğretmenleri, idari personel ve hizmetliler olmak üzere 240 kişi katıldı. Kolej çalışanları, temel yaşam desteği uygulamaları, tıkanma, boğulma, kanama, bilinç bozuklukları, kalp krizi, havale, sara krizi, kan şekeri düşmesi, yaralanma, yanık, kırık, çıkık, burkulma, zehirlenme, hayvan ısırması, hasta yaralı taşıma teknikleri konularda eğitim aldı.

"HER ŞEYDEN ÖNEMLİ"
Dr. Yusuf Ekinci, ilkyardım ve ilkyardım eğitiminin gerekliliğinin önemini vurgulayarak, "Bizim için insan sağlığı her şeyden önemli. Eğitim ve sağlık bütün dünyada yükselen bir değer. İnsanların her şeyi bilmesi mümkün değil. Ama temel konularda asgari bilgiye sahip olunmalı. Hepimiz her an acil bir yardım almak veya acil bir yardımda bulunmak durumunda kalabiliriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi'de ilkyardım protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN