Uygun kaldırım taşı aranıyor

Ankara'nın göbeğinde yaşanan 'kaldırım bilmecesi' çözülüyor. Gama İş Merkezi yönetimi, uygun taş aradıklarını, bulur bulmaz kaldırımı döşeyeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 4.1.2013
Kızılay'da Gama iş Merkezi'ndeki 'kaldırım çilesi' bitecek. Büyükşehir Belediyesi ile Gama İş Merkezi'ndeki 17 kat maliki arasında yaşanan 'kaldırım' bilmecesinde yeni bir gelişme yaşandı. Yaşanan tartışmalardan en çok bina içindeki esnafın etkilendiğini söyleyen Gama İş Merkezi Yönetici Cemal Şeker, binanın önünün çöplüğe döndüğünü ifade etti.

KENDİLERİ DÖŞEYECEK
Şeker,bazı kat malikleri ve belediye arasında davadan en çok çarşı esnafının olumsuz etkilendiğini vurgulayan Şeker, "Binanın önü çöplüğe döndü. Biz iş merkezi yönetimi olarak bu mağduriyetin giderilmesi için çalışmalara başladık. Şimdi bulvar üzerindeki diğer kaldırım taşlarına uygun olacak şekilde binamızın önü için taş ve bordür arıyoruz. Önümüzdeki hafta içi taşı döşemiz oluruz" diye konuştu.

DAVA AÇAN 17 KİŞİ

Kat maliklerinin avukatı Büyükşehir Belediyesi'nin kaldırım taşlarını sökerek, yasayı çiğnediğini belirtti. Avukat, bu uygulamayla benzer başka davaların açılmasını engellemeyi ve dava açan kat maliklerini cezalandırmanın amaçlandığını vurgulayarak, "Mülkiyet hakkı Anayasa ve Türkiye'nin taraf olduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından korunuyor. İş Merkezi 1957 metrekarelik bir alan üzerine kurulu. Buranın 550 metrekaresi kaldırım alanına ayrılmış. Burada 128 mülk sahibi bulunuyor. Dava açanlar da mülk sahiplerinin 17'si" dedi.

"VERİLEN KARAR DEĞERSİZLEŞTİRİLİYOR"
Belediyenin hukuki süreci kaldırım taşlarına indirgediğini söyleyen avukat, "Kaldırım taşlarını sökünce burası kaldırım vasfını yitirmiyor. Burası kamu malı olmuş. Her gün binlerce Ankaralı'nın üstünden yürüdüğü bir yol, metro çıkışları yine buraya verilmiş. Buradaki taşlar sökülünce iş bitmiyor. Belediye kaldırımları sökmekle verilen kararı değersizleştirip, ucuzlaştırmaya çalışıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uygun kaldırım taşı aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN