Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kilitte de Çin diyoruz

Giriş Tarihi: 11.1.2013

Çin, kilit sektörüne de damga vuruyor. Başkentliler'in önemli bölümü kalitesizliğine aldırmadan ucuz olduğu için Çin malı kilitleri tercih ediyor. Esnaf ise bu ürünlere karşı vatandaşı uyarıyor

Ev ve işyerlerinin güvenliği için kaliteli kilit seçimi büyük önem taşıyor. Son yıllarda birçok sektördeki üretimiyle dikkat çeken Çin, kilit piyasasına da damgasını vuruyor. Başkentliler'in önemli bir bölümü kalitesine aldırmadan ucuz olduğu için Çin malı kilitleri tercih ediyor. Müşterilerini bu ürünlere karşı uyaran esnaf, "Bunların yerine daha kaliteli ürünleri almalarını öneriyoruz. Ancak bütçesi kısıtlı olan vatandaş yine de bunlardan tercih ediyor" dedi.

YILLARDIR ANAHTARCI

Abdullah Görkem, Ulus'ta yıllardır anahtar ve kilit satışı yapıyor. Ham anahtarda Çin mallarının bulunmadığını, daha çok kilit çeşitlerinde Çin menşeli ürünlerin yoğunlaştığını ifade eden Görkem, "Çin malı asma kilitlerin fiyatları 1 liradan başlayıp, 10-15 liraya kadar çıkıyor. Bu ürünlerin birçoğu kalitesiz, kolaylıkla açılabiliyor. Bunlardan isteyen müşterileri dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Eğer güvenli bir kilit arıyorlarsa daha kaliteli olanları öneriyoruz" diye konuştu.

140 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR
Kilit çeşitlerinde Alman ürünlerinin kalitesiyle fark yarattığını ifade eden Görkem, bunların fiyatlarının ise 10 ile 140 lira arasında değiştiğini bildirdi. Görkem, "Vatandaşın durumuna göre kilit ihtiyacı da değişiyor. Her kalitede ürünümüz var. Ancak dar gelirli vatandaşın büyük bölümü kalitesine aldırmadan ucuz olduğu için Çin malı ürünleri tercih edebiliyor. Bize göre bu ürünler hırsızlığa davetiye çıkarıyor" dedi.

'HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR'
Kilit
ve anahtarın her zaman ihtiyaç olduğunu kaydeden Görkem, yaz-kış demeden her dönemde iş yaptıklarını kaydetti. Görkem, daha çok hafta sonlarında işlerinin yoğunlaştığını vurgulayarak, "Anahtarda da kilitte de belli bir dönem yok. Vatandaş ne zaman ihtiyaç duyarsa, evini, işyerini daha güvenli hale getirmek isterse bize geliyor. Biz de onlara her türlü kalite ve fiyatta ürünler sunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilitte de Çin diyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN