Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erhan KARADAĞ: Yiğiner, feda ve vefa

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Ve Mehmet Yiğiner beklenen açıklamasını yaptı. Ankaragücü'ne başkan adayı olduğunu açıkladı. Ankaragücü'nde başkan olmak o kadar kolay bir iş değil. Gerek kamuoyu gerekse taraftar baskısı her zaman başkanın ensesinde olacak. Ankaragücü'nün şu anda 100 milyon TL borcu var. Transfer yasağı sürüyor. Yabancı futbolcular için FIFA'ya ödemeler yapılıyor.Bu nedenle Mehmet Yiğiner ve ekibinin işi pekte kolay olmayacak. O da İşinin kolay olmadığının bilincinde. Tek başına bir şeyi başaramayacağını da biliyor. Bu nedenle Ankara'nın havasını teneffüs eden herkesi Ankaragücü'ne destek vermeye çağırıyor.
Yiğiner' in dünkü basın toplantısında en çarpıcı sözleri parasal oldu. Şimdiye kadar yaptığı temaslarda herkesin nasihat verdiğini dile getiren Mehmet Yiğiner, nasihatın yanında daha çok paraya ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. Çünkü bataklıkta olan bir kulübü şaha kaldırmak istiyor. Herkese kapısının açık olduğunu belirtiyor. Ankaragücü'nde şeffaf bir yönetim sözü veriyor. 'Açık kapıdan Ankaragücü'ne faydalı olacak herkes içeri girebilir' diyor. Efsane futbolcularında Yiğiner'in yanında olması ve kulübe üye kabul edilmeleri de olumlu bir gelişme. Özellikle eski başkanların, yöneticilerin bu kapıdan içeri girmelerini, Ankaragücü için yapılması gerekenleri yapmalarını, kendisine, ekibine destek olmalarını ve önerilerini bekliyor."Bir yola çıktım kimse yalnız bırakmasın" diyor.
Ankaragücü kendi kaderine terk edilmiş durumda…Yiğiner belki de şu anda Ankaragücü için bir umut. Çünkü ateşten bir gömlek giyecek Mehmet Yiğiner. Herkesi de memnun etmesi zor. Ankaragücü için sürenin kısa olduğunu, herkesin maddi yardımda bulunmasının altını her defasında çiziyor. Ankaragücü'nün ayağa kalkacağına ve kalktığı takdirde sorunun kendiliğinden çözüleceğine inanıyor. Yiğiner, rüştünü ispatlayacak. Belki de ilk kez 3 yıl aradan sonra Ankaragücü bir başkan seçmiş olacak.
O zaman şimdilik tüm Ankaralılar Yiğiner'e destek olsun. Her şeyi zamana bırakalım. Yanlış yolda yürüdüğü zamanda karşısına çıkalım. Başkan adayının son sözü de taraftarlara. Gerçek Ankaragücü taraftarının bu durumdan memnun olmadığını dile getirirken, Ankaragücü taraftarlarının kulübe daha çok sahip çıkmasını istiyor. Öyle ise geçmiş yöneticiler FEDA, Ankara'da yaşayan herkes ise biraz VEFALI olmalı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan KARADAĞ: Yiğiner, feda ve vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN