Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azeriler okula 7.5 milyon TL harcadı

Giriş Tarihi: 6.3.2013

Haydar Aliyev İlkokulu ve Ortaokulu'nu sil baştan yenileyen Azeriler, eğitim kurumunun modern bir görünüme kavuşmasını sağladı

Azerbaycan Hükümeti, Yenimahalle Haydar Aliyev İlkokulu ve Ortaokulu'nu baştan sona yenilenmesini sağladı. Hükümete bağlı çalışan petrol şirketi Socar'ın 7.5 milyon TL kaynak sağladığı okulda yaz tatilinde bakım ve onarım gerçekleşti. Şirketin bahçede bulunan ek binayı da yıkarak, yeniden yapacağı öğrenildi. İçi modern görünüme kavuşan okulun dış cephesinde ise Azeri motifleri kullanıldı.

BÜYÜK ONARIM

Azerbaycan'ın ilk Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in adının yaşatıldığı okula Azeriler büyük önem veriyor. Azeriler'in Ankara ziyaretlerinde mutlaka ziyaret ettiği, birçok sosyal kültürel etkinliklere katıldığı okul, geçen yıl büyük bir onarımdan geçti. Bodrum kattan spor salonuna kadar okulun her alanında yürütülen çalışmalar birkaç ayda tamamlandı.

HER ŞEY 'AKILLI'

Dersliklerdeki tabanların zeminleri değiştirildi, tahtalar 'akıllı tahta'ya dönüştürüldü. Okulun girişine Mustafa Kemal Atatürk ile Haydar Aliyev'in büstleri konuldu. Tertemiz sınıflarıyla dikkat çeken okulda ana sınıfı öğrencilerinin eğitim gördüğü bölümde spor yapabilecekleri alanlar oluşturuldu. Beyaz ve yeşil renkli masa ve sandalyelerin bulunduğu kantin de hijyenik bir yapıya kavuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeriler okula 7.5 milyon TL harcadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN