Kuzey Ankara tarihe geçiyor

Kuzey Ankara Projesi, modern, estetik yapısı ve son teknolojik uygulamaları ile ilklere imza atıyor. Çalışma, dikkatleri üzerine çekiyor

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Başkent'te yepyeni ve modern bir yaşam alanı olarak yükselen Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi, "İlk otoyol tüneli", "Türkiye'nin en uzun alttan ısıtmalı yolu" ve "En uzun açıklıklı kemer viyadüğü"nü bir arada bulunduruyor. Modern, estetik yapısı ve son teknolojik uygulamalarla dikkat çeken Kuzey Ankara'da "ilklere" imza atılıyor.

GİDİŞ-GELİŞ 7 KİLOMETRE

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 242 ve 280 metrelik özel dizayn edilen Başkent'in en uzun iki otoyol tünelinin hayata geçirildiğini belirterek, "Bu yol kış aylarında sürüş kolaylığı sağlayacak. Gidiş-geliş 7 kilometre uzunluğunda Türkiye'nin en uzun alttan ısıtmalı yolu ve 160 metre açıklıkta Türkiye'nin en uzun kemer viyadüğü inşasını gerçekleştiriyoruz" dedi.

İZLERDEKİ BUZLAR ERİYECEK
Gökçek, en uzun alttan ısıtmalı yolunun da yapıldığını ifade ederek, tüm şeritlerde toplam 12 lastik izi yapıldığını söyledi. Gökçek, "Sistem sadece lastik izlerinin olduğu alandaki buzları eritecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Ankara tarihe geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN