ANKARA 'Marka Şehir'

Giriş Tarihi: 25.3.2013

Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğu Ankara'yı "Marka Şehir" seçti. Ödülü alan Melih Gökçek, öğrencilerden Ankara için proje beklediklerini söyledi

Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin kurduğu Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğu Ankara'yı "Marka Şehir" ilan etti. Üniversite öğrencileri bu ödülü Ankara'ya gerçekleştirdiği projeleriyle uluslararası ödüller kazandıran Belediye Başkanı Melih Gökçek'e düzenlenen törenle verdi. Melih Gökçek, Ankara'nın "Marka Şehir" olma yolunda yürüdüğünün bir üniversite tarafından kabul edilmesinin kendileri için büyük bir sevinç kaynağı olduğunu vurguladı. Gökçek, üniversite öğrencilerine seslenerek Ankara için proje hazırlamalarını istedi.

"KENT İÇİN HEDEFLER KOYDUK"
Ankara'nın turizm kenti olabilmesinde hedefler koyduklarını belirten Gökçek, "Ankara'nın ticarette 1 numara, sanayide 2 numara olması, üniversiteler kenti haline gelmesi ve bir süre sonra da kongreler şehri haline gelmesini hedefledik" dedi. Gökçek, ilki geçen yıl yapılan Shopping Fest'in Ankara'ya faydası olduğunu anlatarak, turizmle ilgili hedeflerinden bahsetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANKARA 'Marka Şehir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN