Sincan'da hayvancılık bölgesi kuruluyor

Ankara'da 1200 dekar arazi üzerinde yeni hayvancılık bölgesi kurulması için harekete geçildi. 10 işletme faaliyete başladı

Giriş Tarihi: 6.4.2013
Başkent'te "Hayvancılık Bölgesi" kuruluyor. Altyapısı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve büyük bir kısmı tamamlanan Sincan Hayvancılık Bölgesi'nde 10 işletme faaliyete başladı. 232 üyeli S.S. Doğal Besi İşyeri Kooperatifi tarafından kurulan Sincan Hayvancılık Besi Bölgesi'nde hayvanların yem ihtiyacını karşılamak için yem bitkisi ekimi yapılıyor ve bu bitkilerin işlenmesi için de çeşitli makineler bulunuyor.
FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPTI
Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, Sincan Hayvancılık Besi Bölgesi'ni ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleriyle fikir alışverişinde bulundu. Şu an buradaki 574 baş damızlık hayvandan elde edilen yaklaşık 9 ton sütün Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla Ankaralılar'la buluştuğunu ifade eden Temel, bölgenin tam olarak faaliyete geçmesiyle günlük 300 ton süt üretileceğini bildirdi. Şu anda bölgede bin 574 baş hayvanın bulunduğunu ancak projenin tamamlanmasıyla 30 bin baş hayvana ulaşacağını söyleyen Muhsin Temel, "Bu proje, her anlamda örnek bir proje" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan'da hayvancılık bölgesi kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN