Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent gerçek bir markayla buluşuyor

"Dünya mimarlığı ilk 100" listesinde yer alan tek Türk ofisi olan Tabanlıoğlu Mimarlık, "OneTower" ile Ankara'daki ilk konut kulesi ve alışveriş merkezi projesine imza atacak

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Lüks konut projelerinin ardı ardına yükselmeye başladığı Ankara, Or-an'da yapımına başlanan "OneTower" ile mimarlıkta gerçek bir markayla tanışmaya hazırlanıyor. Building Design dergisinin "Dünya mimarlığı ilk 100" listesine Türkiye'den giren tek ofis olan Tabanlıoğlu Mimarlık, "OneTower" ile Ankara'daki ilk konut kulesi ve AVM projesine imza atacak.

TÜRKİYE'NİN 1 NURAMASI
"
OneTower" projesini uygulayan İTO Yatırım'ın ortaklarından Özkan Özçelik, Or-an semtinin en değerli arazisinde 185 metre yüksekliğinde 5 katı alışveriş merkezi olan 48 katlı konut kulesi projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Özçelik, projeyle Ankara'ya simge yapı kazandırmak istediklerini belirterek, "OneTower, Ankara'nın simgesi, bir numaralı kulesi olacaksa mimarı da Türkiye'nin bir numarası olmalı düşüncesiyle Tabanlıoğlu Mimarlık'a teklif götürdük" dedi.

DAHA ŞANSLI

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ortaklarından Murat Tabanlıoğlu ise Ankara'nın lüks konut ve AVM projelerinde İstanbul'a nazaran daha şanslı olduğunu vurgulayarak, "İstanbul tecrübe sahnesi olarak ilk örneklerini verdikten sonra Ankara, olanı biteni, yapılanı değerlendirdiği bir süreci takiben bu ivmeye dahil oluyor. Umarım ilk örnekler doğru örnekler olarak gerçekleşir ve pozitif rekabet sonucu sağlıklı kentsel gelişimle neticelenir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent gerçek bir markayla buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN