Öğrencileri için kaleme sarıldı

Resim öğretmeni Rıfat Batur'un 10 parmağında 10 marifet var. Gitar ve bağlama çalan, 7 kitap yazan Batur, tiyatro metni de kaleme alıyor. Batur, eserlerini öğrencilerine okutup tepkilerini ölçüyor

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Çankaya İl Genel Meclisi Ortaokulu'nda resim öğretmeni olarak görev yapan Rıfat Batur, öğrencilerinden besleniyor. Batur, özellikle 8-12 yaşa yönelik tiyat- ro metni bulmakta zorlandığı için çareyi kaleme sarılmakta bulmuş. Resim yapan, gitar ve bağlama çalan öğretmen, yazarlık yönünü de geliştirmiş. 6 yıl önce tiyatro metni yazmaya başlayan Batur, oyunların dekorunu kendisi hazırladığı gibi yönetmenliğini de üstlenmiş.

"HEP RESİM ÇİZERİM"
Rıfat Batur, "Kendimi bildim bileli resim çizerim" diyor. Hiçbir zaman başka bir iş yapmayı düşünmediğini, hep resim öğretmeni olmayı hedeflediğini anlatan başarılı öğretmen, okulda ders dışı zamanlarda öğrencilerle tiyatro çalıştıklarını anlattı. Yazarlık sürecinde öğrencilerden beslendiğini söyleyen Batur, "Tiyatro metni bulmakta zorlandığım için oyun yazmaya başladım. Her yıl bu oyunları sahneledim. Dekorunu, yönetmenliğini de ben yapıyorum" dedi.

8'İNCİ KİTABI YOLDA
Rıfat Batur, tiyatro metni kaleme alırken yazarlık yönünün güçlendiğini ve kitap yazmaya başladığını söyledi. Çocuklara yönelik kaleme aldığı 7 kitap bulunduğunu anlatan Batur, şöyle konuştu: "Ben öğrencilerden besleniyorum. Onların neye güleceğini, nasıl bir kitap okumak istediklerini biliyorum. Eserlerimi yazarken çocuklara okutuyorum. Bana çok komik gelen bir şeye onlar gülmüyorsa hemen çıkarıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencileri için kaleme sarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN